23.08.2017

Strony podobne do Pinterest

Lubicie serwis Pinterest? Ja też bardzo go lubię. Obecnie Pinterest znajduje się na 65 miejscu w światowym rankingu Alexa, a więc zajmuje bardzo wysoką pozycję. Może nie aż tak wysoką jak tumblr (48 miejsce), ale i tak wciąż imponującą i godną uwagi.

Jak już wspominałam w poście pt. Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?, Pinterest jest serwisem, którego istotę stanowi dodawanie znalezionych przez siebie elementów (tzw. pinów) na uprzednio utworzoną tablicę. W ten sposób można uzbierać w jednym miejscu kolekcję np. inspirujących zdjęć, cytatów, humorystycznych obrazków... etc. Można również dodawać obrazki z określonych odnośników i w ten sposób poprawiać swoją pozycję w wyszukiwarce - to główna cecha Pinteresta odróżniająca go m. in. od przereklamowanego instagrama - jak również od zszywki, stylowych bądź trumla (nie mylić z tumblrem). I zapewne od mnóstwa innych nieznanych mi bliżej serwisów fotograficznych, które chowają się w najgłębszych zakamarkach internetowego świata.

Strony podobne do PinterestPinterest jest serwisem do tego stopnia wspaniałym, że chciałoby się go więcej i więcej. Jeszcze i jeszcze. Też tak macie? W takim razie jest na to rada! Poznajcie...

Strony podobne do Pinterest

  1. We Heart It - moim zdaniem swoją wspaniałością i zajebistością dorównuje Pinterestowi - tyle że jest od Pinteresta mniej popularny i przez to także bardziej niedoceniany. Więcej na temat We heart it znajdziecie w poście pt. Jak dodawać zdjęcia z bloga na We Heart It? 
    Strony podobne do Pinterest

  2. Tumblr - mimo swojej niepowtarzalności i arcywspaniałej zajebistości znalazł się tutaj dopiero na drugim miejscu. Z jakiego względu? Odpowiedź jest prosta: nie jest to serwis typowo fotograficzny, zaliczyć go można do kręgu platform mikroblogowych. To platforma mikroblogowa pełniąca jednocześnie funkcję serwisu fotograficznego - tak właśnie mogłaby brzmieć idealnie skonstruowana definicja Tumblra. 

  3. Pinka - jest to niewątpliwie serwis bardzo podobny do Pinterest, na co wskazuje nawet jest "pinezkowa" nazwa. W ten sam sposób można tutaj pozyskiwać obrazki z linków i w ten sam sposób można promować linki za pomocą obrazków. Fajna sprawa, nieprawdaż? Można by rzec, iż Pinka to taka polska młodsza siostra Pinteresta. Mniej popularna, mniej bajerancka, ale jednak daje radę. Swego czasu funkcjonowały w przestrzeni internetowej także inne serwisy bliźniaczo podobne do Pinterest, np. pinspire, loveit com czy favim, jednak raczej nie przeszły one próby czasu. Tym samym znalazły się w mało zacnym gronie niewypałów internetu. Cóż, raz na wozie, a raz pod... wynikami wyszukiwania. Internet kliknięciami się toczy - taka mało śmieszna przeróbka na koniec wieczornego wpisu.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.