03.05.2017

Jak wstawić flagę na profil Twittera?

Jeżeli od czasu do czasu bywacie na Twitterze i przeglądacie profile innych użytkowników, być może rzuciły wam się w oczy flagi państw przy wyświetlanych nazwach. Wbrew pozorom wstawienie takiego symbolu do wyświetlanej nazwy jest bardzo proste. A jako że ledwo wczoraj był Dzień Flagi, to temat jak najbardziej na czasie. W tym skromnym poście dowiecie się, jak wstawić flagę na profil Twittera.

Najsampierw powiemy sobie, czego przy wstawianiu symbolu w nazwie absolutnie nie należy robić - oczywiście, jeśli chodzi o Twitter.


Nie robimy tego, co pierwsze przychodzi na myśl i NIE KLIKAMY na "Ustawienia i Prywatność". To nie tędy droga. W zakładce "Konto" mamy wprawdzie opcję "Nazwa użytkownika", ale tak naprawdę jest to adres do naszego profilu na Twitterze. Zmieniając nazwę zmienimy również adres do profilu. A nie o to nam przecież chodzi.

Jak wstawić flagę na profil Twittera?

No a teraz już do rzeczy:

Jak wstawić flagę na profil Twittera?

Na samym początku musimy znaleźć symbol flagi, który później skopiujemy na nasz profil. W tym celu wpisujemy w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, np. Twitter Symbols. Otworzy nam się lista stron, na których będziemy mogli uzyskać pożądany symbol flagi państwowej.

Ja akurat trafiłam na stronę polskojęzyczną o nazwie piliapp. Znajdują na niej m.in. symbole flag do skopiowania na profil. No i o to właśnie nam chodzi!

Klikamy na flagę Polski i po chwili flaga zostaje dołączona do schowka znajdującego się na górze strony. Teraz musimy ją skopiować. Klikamy więc na przycisk... skopiować.

Jak wstawić flagę na profil Twittera?

Jak wstawić flagę na profil Twittera?

Jak wstawić flagę na profil Twittera? Dodawanie symbolu do nazwy profilu na Twitterze

Skoro już skopiowaliśmy wybrany symbol, możemy udać się z powrotem na profil Twittera. Tam, jak już wspomniałam wcześniej, nie przechodzimy do "Ustawienia i Prywatność". Zamiast tego klikamy na przycisk "Edytuj profil", który umieszczony jest po prawej stronie, pod nagłówkiem profilu. Po kliknięciu na "Edytuj profil", jak nietrudno się domyślić, zostaniemy przeniesiemy do trybu zmiany wyglądu profilu. Możemy np. zmienić nagłówek, zdjęcie profilowe, edytować opis profilu, a także zmienić nazwę profilu - bez zmieniania odnośnika, co jeszcze raz warto podkreślić. Główne ustawienia profilu pozostają bez zmian, zmienia się jedynie wygląd.

Jak wstawić flagę na profil Twittera?

Jak wstawić flagę na profil Twittera?

Pod zdjęciem profilowym, w zaznaczoną na powyższym screenie rubrykę, wstawiamy obok nazwy profilu skopiowany uprzednio kod symbolu. To nic, że wygląda dziwnie - grunt, żeby po zapisaniu zmian spełniał swoją funkcję, czyli po prostu działał.

Zatem mamy rubrykę z nazwą, w niej mamy nazwę i obok tejże nazwy wstawiamy skopiowany wcześniej kod do symbolu naszej flagi. Zmiany oczywiście zapisujemy.

W ten oto prosty sposób obok nazwy naszego profilu na Twitterze będzie wyświetlać się flaga Polski.

Jak wstawić flagę na profil Twittera?

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat Twittera? Proszę bardzo: Twitter - 6 faktów, których możesz nie znać.

Zapraszam również do obserwowania mojego profilu na Twitterze:
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.