01.05.2017

Disqus - 2 rodzaje blokady

System komentowania "Disqus" już od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na wielu stronach internetowych. Jaka jest tego przyczyna? Przeczytaj: Komentarze - Blogger vs Disqus.

Jednak być może nie wszyscy z was zdają sobie sprawę, iż na disqusie istnieją aż 2 różne rodzaje blokowania nielubianych użytkowników. Czym się różnią, jakie są ich główne cechy, co konkretnie je charakteryzuje? Postaram się pokrótce odpowiedzieć na te niewątpliwie nurtujące pytania.

Disqus - 2 rodzaje blokady

Pierwszy rodzaj blokady to blokada użytkowników na własnej stronie internetowej. W praktyce oznacza to, że zablokowany użytkownik nie będzie mógł wypowiadać się na prowadzonej przez nas stronie. Blokujemy mu możliwość komentowania na własnym internetowym skrawku terytorialnym. Innymi słowy, nie będzie mógł dodać komentarza pod żadnym z naszych wpisów.

Drugi rodzaj blokady to blokada użytkowników na swoim profilu. Nie blokujemy użytkownika na naszej stronie, ale blokujemy go osobiście. Nie widzimy jego wypowiedzi, jego komentarzy i nie możemy mu odpowiadać. Przydaje się, kiedy ktoś wyjątkowo zalazł nam za skórę i nie chcemy więcej go spotkać w przestrzeni internetowej.Jak zablokować użytkownika na stronie?

Aby zablokować danego użytkownika na naszej stronie internetowej, w pierwszej kolejności musimy wejść w panel admina na disqusie.

Disqus - 2 rodzaje blokady
Następnie klikamy na opcję "Community", czyli po naszemu "Społeczność".

Disqus - 2 rodzaje blokady

Zostaniemy przeniesieni do panelu zarządzania naszą społecznością. Klikamy na opcję "Banned users". To właśnie w zakładce "Banned users" możemy dodawać użytkowników do zablokowania - więc ona jest tu najważniejsza. Oczywiście klikamy.

Disqus - 2 rodzaje blokady

Jeżeli mamy podpiętą do disqusa więcej niż jedną stronę, w tym momencie musimy którąś z nich wybrać. Przeczytaj: Jak zainstalować disqus na bloggerze? oraz Jak dodać disqus na tumblr?

Disqus - 2 rodzaje blokady

Po wybraniu strony otworzy nam się okienko zatytułowane "Banned and Trusted Users". Jest to lista użytkowników zablokowanych i zaufanych. Dawniej zwane one były Czarną listą oraz Białą listą. Przeczytaj: Disqus - jak skonfigurować czarną listę?

Skoro już znajdujemy się w zakładce umożliwiającej blokowanie niechcianych gości, to teraz możemy w prosty sposób dodać ich na listę. Jak to zrobić? Klikając na przycisk Add Item - tak jak zostało pokazane na poniższym screenie.

Disqus - 2 rodzaje blokady

Użytkownika możemy zbanować po nazwie, adresie e-mail, po IP - jak nam jest wygodnie.

Disqus - 2 rodzaje blokady

I gotowe, cała filozofia. Od tej pory niemiły gość już nie będzie miał możliwości wypowiadać się na naszej stronie/blogu. Możemy odetchnąć z ulgą.

Warto jednak zaznaczyć, że nie da się zablokować danego użytkownika jednocześnie na kilku stronach. Musimy włożyć w ten proces trochę wysiłku i zablokować go na każdej stronie oddzielnie. Jest to pewnego rodzaju niedogodność, ale myślę, że do przeżycia.

Jak zablokować użytkownika na profilu?

Tutaj sprawa przedstawia się nieco inaczej i cały proces wygląda prościej.

Wchodzimy na profil nielubianego przez nas użytkownika, po czym klikamy na trzy kropki umieszczone obok przycisku obserwowania. 

Disqus - 2 rodzaje blokady

Jak możemy zauważyć na powyższym screenie, po kliknięciu w wyżej wspomniane trzy kropki, ukaże się opcja "Block User". Nietrudno się domyślić, że to właśnie tę opcję musimy wcisnąć, aby zablokować nielubianego osobnika.

Disqus - 2 rodzaje blokady

Jeżeli proces blokowania przeszedł pomyślnie, powinno ukazać nam się takie okienko, jak to przedstawione na powyższym screenie. Warto przy tym zaznaczyć, że po @ znajduje się nazwa użytkownika - ta, którą musimy wpisać w Add Item, aby go zablokować (screen nr 6).

Teraz nielubiany użytkownik dla nas już nie istnieje.

Disqus - 2 rodzaje blokadyA po co w ogóle blokować użytkowników i czy w ogóle warto? Co daje blokowanie, banowanie poszczególnych osób? O tym wszystkim przeczytasz w poście pt. Blokować czy nie? Oto jest pytanie!

Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.