13.05.2017

Adguard - doskonała alternatywa dla Adblocka

Adblock to rozszerzenie znane niemal wszystkim użytkownikom internetu. Należy do tzw. blokerów reklam. Jego zadaniem jest blokowanie niechcianych i nachalnych reklam, które straszą nas na wielu stronach internetowych - nierzadko uniemożliwiając normalne z nich korzystanie. 

Wchodzisz na stronę i zewsząd otaczają cię reklamy. Wyskakują, zajmują pół strony, migają i sprawiają, że strona ładuje się całe wieki - irytujące, prawda? Bloker reklam uwalnia nas od tego problemu i dzięki niemu przeglądanie stron internetowych staje się przyjemnością, a nie walką z wiatrakami. Sorry, z reklamami.

Istnieje taka opinia, w myśl której stosowanie rozszerzenia blokującego reklamy to okradanie właścicieli witryn. A jeśli np. w telewizji lecą reklamy i przełączę na inny kanał lub wyjdę z pokoju, to też okradam właścicieli stacji telewizyjnych? No bo przecież wtedy tych reklam nie oglądam.

Tak czy siak na gruncie przestrzeni internetowej od uciążliwych reklam ratuje nas skromne rozszerzenie do przeglądarki zwane blokerem reklam. Jak już wspomniałam wcześniej, najpopularniejszym blokerem reklam jest Adblock, jednak istnieją również alternatywy w niczym mu nie ustępujące. Jedną z nich jest Adguard.

Adguard - doskonała alternatywa dla Adblocka


Adguard - doskonała alternatywa dla Adblocka
Rozszerzenie Adguard - doskonała alternatywa dla Adblocka

Rozszerzenie Adguard w niczym nie ustępuje słynnemu Adblockowi. Zapytasz pewnie: 'ale po co mi inna wtyczka, skoro Adblock daje radę?'. Otóż po to, że Adblock niektórym reklamom jest jednak przychylny, więc to, co popularne, niekoniecznie jest godne wychwalania pod niebiosa. Adblock od lat współpracuje z Google i w związku z tym przychylniejszym okiem patrzy na jego reklamy. Może więc lepiej zdecydować się na rozszerzenie, które jest bardziej niszowe i tym samym niezależne, nietknięte tak mocno komercją?

Adguard - doskonała alternatywa dla Adblocka
Adguard - doskonała alternatywa dla Adblocka

W chwili obecnej sama używam rozszerzenia Adguard i póki co jestem z niego zadowolona. Próbowałam jeszcze zachwalanego w internetach uBlock Origin, ale jak dla mnie jest on zbyt restrykcyjny. Blokuje reklamy na tyle skuteczne, że często nie można otworzyć strony. Aż tak skuteczna blokada nie jest mi potrzebna. Jeśli wpisuję adres na pasku, to lubię móc jednak wejść na stronę. Cóż, każdy ma jakieś dziwactwa.

A jak dodać Adguard do przeglądarki? Tak samo jak wszystkie inne rozszerzenia. Tutaj poniżej możesz obejrzeć krótki film instruktażowy, jak dodać przycisk 'Pin it" do przeglądarki Chrome. Dokładnie w ten sam sposób dodać należy rozszerzenie 'Adguard' do przeglądarki Chrome. I od razu korzystanie z internetu staje się łatwiejsze!


Przeczytaj również: Apache OpenOffice - alternatywa dla Ms Office
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.