13.04.2017

Jak wyszukiwać blogi na bloggerze? 4 sposoby

Być może w pewnym momencie swojego blogowania dojdziecie do wniosku, iż macie ochotę zapoznać się z innymi przedstawicielami blogowej, konkretnie blogspotowej społeczności. W zasadzie fajnie, tylko... jak ich właściwie znaleźć? Jak wyszukiwać blogi na bloggerze?

Jak wyszukiwać blogi na bloggerze?


Jak wyszukiwać blogi na bloggerze? 4 sposoby


Istnieje kilka prostych sposobów wyszukiwania blogów na bloggerze. Oto najprostsze z nich:

  1. Poprzez profil bloggera - jeżeli jesteście dumnymi posiadaczami profilu na bloggerze, możecie ów profil wykorzystać do odnalezienia innych dumnych posiadaczy blogów umieszczonych na tej zacnej platformie. Jak to zrobić? Wchodzimy na profil bloggera, po czym przechodzimy do sekcji "O mnie". W tejże sekcji znajdują się takie kategorie, jak choćby zawód, lokalizacja, zainteresowania. Jeżeli np. w lokalizacji mamy napisane "Polska", to po kliknięciu w odnośnik oznaczony słowem "Polska", automatycznie przenosimy się do przeglądu profili użytkowników, którzy również mają w lokalizacji "Polska". To samo dotyczy innych kategorii: zawodu, zainteresować, ulubionej muzyki, filmów. 
    Jak wyszukiwać blogi na bloggerze?

  2. Poprzez "Następny blog" - jeżeli jakiś blogspotowy blog posiada pasek nawigacyjny, możemy kliknąć na "Następny blog", co zapewni nam przeniesienie do innego bloga powiązanego tematycznie. Pasek nawigacyjny (navbar) domyślnie znajduje się na górze strony, jednak można go również usunąć. Dzięki usunięciu paska nawigacyjnego blog wygląda... po prostu lepiej. Jak więc go usunąć? O tym dowiecie się z zakładki "Porady CSS". 
    Jak wyszukiwać blogi na bloggerze?

  3. Poprzez wyszukiwarkę - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google wybraną frazę, a następnie dopisać obok tej frazy "site:blogspot.com". Otworzy się przed nami lista blogów blogspota zawierająca szukaną przez nas frazę. 
    Jak wyszukiwać blogi na bloggerze?

  4. Poprzez odpowiedni adres w przeglądarce - jeżeli mamy chęć odnaleźć blogi z lokalizacji "Polska", na pasku adresowym przeglądarki wpisujemy:Przy okazji zerknijcie na mój profil bloggera. Zapisujcie również swoje blogi na Blogową Linkomanię - to już 11 edycja. Nie straćcie szansy na wypromowanie swoich blogów! Tych blogspotowych i nie.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.