30.03.2017

Motyw Contempo: Jak zwiększyć wysokość posta?

Zupełnie nowe szablony, które niedawno zaoferował nam blogger, robią prawdziwą furorę w blogowym światku. I nic w tym dziwnego, gdyż odkąd sięgam pamięcią, zawsze były w pakiecie ciągle jedne i te same przestarzałe szablony - a jestem na bloggerze od lutego 2011 roku, więc już kawałek czasu. Nie zaskakuje mnie fakt, iż nowoczesne responsywne szablony to tutaj prawdziwa wirtualna rewolucja i niemal trzęsienie ziemi. Sama jestem zaskoczona, że po tylu długich latach wprowadzili wreszcie jakieś nowości wśród swoich motywów.

Motyw Contempo: Jak zwiększyć wysokość posta?

Moją uwagę przykuł na wstępie przepiękny szablon "Contempo". W związku z tym szablonem pojawiło się jednak pytanie...

Motyw Contempo: Jak zwiększyć wysokość posta?


Niestety zbyt nisko ustawiony post sprawia, iż na stronie głównej część posta jest po prostu zwyczajnie ucinana i nie wygląda to zbyt estetycznie. W przypadku krótkich form, takich jak wiersze, wygląda to wręcz tragicznie. Być może znacie dobrze ten problem z szablonów zewnętrznych - teraz pojawia się również i tutaj, na nowych motywach bloggera. A przynajmniej na motywie "Contempo".

Czy jest na to jakaś rada? Na szczęście tak!

Aby zwiększyć wysokość posta w motywie "Contempo", musimy wejść do Projektanta motywów Bloggera (Motyw → Dostosuj), przejść do opcji "Zaawansowane", a następnie zjechać do ostatnie rubryki zwanej "Dodaj arkusz CSS".

Motyw Contempo: Jak zwiększyć wysokość posta?

Do wyżej wymienionej (i pokazanej na powyższym screenie) rubryki "Dodaj arkusz CSS" wpisujemy ten oto kod:Jeżeli kod nie jest widoczny, nie ma się co martwić. Wystarczy najechać nań myszką, zaznaczyć obszar i od razu będzie widoczny. :) Efekty można zobaczyć tutaj:

Motyw Contempo: Jak zwiększyć wysokość posta?

Motyw Contempo: Jak zwiększyć wysokość posta?


Przy okazji przypominam także równie pomocne wpisy:
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.