19.02.2017

Ustawienia filmu na Youtube

Oglądając dany film na Youtube z pewnością zwróciliście uwagę na drobne ikonki umieszczone na samym dole. Tak, to są właśnie ikonki umożliwiające dostosowanie ustawień filmu do naszych potrzeb.

Ustawienia filmu na Youtube

I cóż my tam mamy ciekawego?


Ustawienia filmu na Youtube


Jeżeli akurat najdzie nas chęć na rozwiązanie interaktywnego quizu bądź też na wzięcie udziału w interaktywnym filmie (interaktywny, tzn. odbierający informacje od użytkownika i reagujący na nie), możemy włączyć w ustawieniach Adnotacje. Adnotacje to funkcja, która umożliwia użytkownikowi wzięcie udziału w filmiku, jeżeli np. jest to quiz. Pozwala na wybranie, zaznaczenie właściwej odpowiedzi - naszym zdaniem właściwej.

Ustawienia filmu na Youtube

Ustawienia filmu na Youtube

Włączamy Adnotacje i tym samym zyskujemy możliwość aktywnego reagowania i wpływania na akcję w filmie lub na odpowiadanie na zadane uprzednio pytania.

Czy to są już wszystkie ustawienia filmu na Youtube? Oczywiście, że nie. W niektórych obcojęzycznych filmikach mamy także możliwość włączenia polskich napisów. Dzięki polskim napisom będziemy w stanie zrozumieć, o czym mowa jest w filmiku, nawet jeśli nie odzwierciedlają one idealnie obcych idiomów. Dzięki napisom możemy zrozumieć film i zrozumieć... o czym konkretnie on jest.

Ustawienia filmu na Youtube

Ustawienia filmu na Youtube

Ustawienia filmu na Youtube

Czy Adnotacje i Napisy to już wszystkie funkcje ułatwiające odbiór filmów na Youtube? Nie! Istnieje jeszcze opcja autoodtwarzania filmów. Na czym to polega? Po włączeniu tej opcji następny w kolejności film zacznie odtwarzać się automatycznie, bez dodatkowego uruchamiania. Przydatna opcja... dla leniwych. ;)

Ustawienia filmu na Youtube

A co, jeśli najdzie nas ochota na pobranie filmu jako pliku mp3??? Przeczytaj: Pobieranie muzyki z Youtube.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.