27.02.2017

Jak zwiększyć ruch w social mediach?

Zaczynasz prowadzić swój własny fanpage, starasz się, czekasz na odwiedzających, od czasu do czasu sprawdzasz statystyki, lecz mimo to... prawie nic się nie dzieje. Albo nawet nie "prawie", tylko po prostu NIC. Fanpage świeci pustkami, a odwiedzających ni widu ni słychu. Na pewno nie liczyłeś od razu na tłumy gości, ale żeby tak kompletnie nic, nikogo, nigdzie... Jak zwiększyć ruch w social mediach?

Jak zwiększyć ruch w social mediach?


No właśnie... Oto jest to jedno magiczne pytanie dręczące niemal wszystkich początkujących właścicieli stron społecznościowych:

Jak zwiększyć ruch w social mediach?


 1. Pokaż na swoim blogu/profilu/stronie/kanale, że ową stronę społecznościową posiadasz - jeżeli nigdzie jej nie pokazujesz, to po prostu nikt o niej nie wie, nie ma pojęcia o jej istnieniu. Poczyń więc jakieś kroki ku temu, aby ludzie wiedzieli, że stworzyłeś swą własną unikalną stronę społecznościową. Możesz wstawić link do strony lub ikonkę społecznościową - wybór należy do Ciebie. Możesz również, jeżeli poczujesz potrzebę takową, dodać jakiś gustowny widget społecznościowy w formie np. wizytówki, page pluginu czy też follow buttona. Daj się zauważyć! Pokaż, że istniejesz, że udzielasz się i że zbierasz obserwatorów - wtedy będzie większa szansa, że tacy się pojawią.
  Facebook Page Plugin - przykład:
 2. Bądź aktywny na swoim fanpage'u - nie wystarczy samo połączenie bloga lub kanału z serwisami społecznościowymi. To nie na tym polega, żeby połączyć konta, a reszta ma zrobić się sama i to najlepiej szybko. Aby zdobyć followersów, trzeba być aktywnym, udzielać się na swojej stronie społecznościowej, od czasu do czasu wrzucić coś poza tematem, np. cytat czy suchara dla poprawy nastroju (swojego i innych), a także przypomnieć przy okazji swój wpis bądź nagranie sprzed miesięcy lub lat. Mało kto będzie chciał obserwować profil, który wyraźnie jest opuszczony i posty publikują na nim tylko boty, a sam autor pojawia się raz na ruski rok - i to tylko po to, żeby mu konta nie usunęli, tak dla formalności. Aby zdobyć followersów, musisz im pokazać, że zależy Ci na swoim fanpage'u, że jesteś na nim aktywny i że traktujesz go jako osobną jednostkę, osobne miejsce w sieci, a nie jak automatyczny "wrzucacz" postów z bloga i nic poza tym.
 3. Udostępniaj posty innych - pokaż również, iż jesteś aktywnym uczestnikiem społeczności, do której należysz. Zwracaj uwagę, o czym piszą inni, o czym mówią, co publikują na swoich stronach. Pokaż, że zauważasz innych. Wtedy istnieje szansa, że inni - zarówno w serwisie, jak i poza nim - zauważą również Ciebie. Pewności oczywiście nie ma, ale szansa to już jest coś.
 4. Zadbaj o wygląd strony - oczywiście nie ocenia się książki po okładce, ale z drugiej strony "jak cię widzą, tak cię piszą". A więc popraw trochę stronę pod względem wizualnym i dołóż starań, aby jej estetyka pozostawała na wysokim poziomie. Jak to zrobić? To bardzo proste. Stwórz nagłówek, dodaj zdjęcie profilowe (nie musi być zdjęcie twarzy, ale ważne, aby było charakterystyczne), przypnij post lub nagranie, które z jakichś względów uznałeś za istotny. Dołącz opis swojej osoby, w miarę możliwości wybierz kolorystykę (na twitterze istnieje właśnie taka możliwość). Spraw, aby to miejsce było jak najbardziej unikatowe i kojarzące się gościom właśnie z Twoją osobą. 
  Jak zwiększyć ruch w social mediach?

  Jak zwiększyć ruch w social mediach?

  Jak zwiększyć ruch w social mediach?
 5. Włącz możliwość kontaktu ze swoją stroną - włącz w ustawieniach możliwość komentowania i kontaktowania się ze stroną. Nie blokuj jej, nie zapomnij opublikować. Spraw, aby potencjalni odbiorcy mieli możliwość wejścia na stronę (np. w przypadku nk czy blamash strona jest dostępna tylko dla zalogowanych - nie jest to dobre rozwiązanie). Strona nie powinna być super ekskluzywna i przeznaczona dla elit, choć może tutaj przemawiają przeze mnie moje socjalistyczne poglądy. Tak czy owak: im bardziej ekskluzywna strona, tym mniej odbiorców. Ponieważ część zostanie z góry wykluczona.
 6. Udzielaj się - to zdecydowanie najtrudniejsza i najbardziej wymagająca (dla introwertyków) część promocji strony. Aby zdobyć jeszcze więcej followersów niż przy zastosowaniu powyższych pięciu punktów, należy wsiąknąć w społeczność danego serwisu, stać się w pewnym stopniu jej częścią. Komentować, włączać się do dyskusji i takie tam w ten deseń sprawy - to też dobry trening przed kontaktem z ludźmi w realu. Tak jak wyżej: dla introwertyków. Byleby tylko nie przesadzić, bo introwertyk ma ograniczone zasoby energii przeznaczonej na kontakty międzyludzkie. :)Jak zwiększyć ruch w social mediach?

Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.