30.01.2017

Co mnie irytuje na bloggerze i google plus?

Powiem szczerze, że ostatnio blogger mnie irytuje, google plus też. Mam dziwne wrażenie, że blogger nie do końca nadąża z duchem czasu. Szablony bloggera są nieresponsywne, ciągle od lat takie same, system komentarzy jest najprostszy z możliwych, zaś pisze się tutaj niewygodnie, jeżeli ktoś pisze z komórki. Owszem, jest możliwość wgrania szablonów z zewnątrz, ale mogliby się bardziej wysilić w obrębie szablonów blogspotowych. Kolejna rzecz, która mnie denerwuje, to brak możliwości pisania postów prywatnych. Na wordpressie taka funkcja istnieje i bardzo ją sobie chwalę. 


Ostatnia denerwująca rzecz na bloggerze to ubogi zasób gadżetów do wyboru i brak możliwości połączenia bloga z mediami społecznościowymi - trzeba to robić przez zewnętrzne aplikacje, np. Twitterfeed. Te ubóstwo gadżetowo-aplikacyjne sprawia, iż traci się mnóstwo na szukanie takich czy innych kodów czy widgetów do wgrania. Niby fajnie, bo można pozwiedzać internet, ale fajnie jest tylko do pewnego momentu, gdyż aplikacje nieznanego pochodzenia mają to do siebie, że są humorzaste i lubią sprawiać niespodzianki. Jakie? Chociażby reklamy w ramach gratisu bądź też po prostu niespodziewanie przestają działać i kończą swój żywot. Przeczytaj: Jak dobrać szablon do bloga?


Z kolei google plus to serwis równie problematyczny, tyle że pod innym względem. Odkąd zmienili wygląd, mam takie wrażenie, jakbym poruszała się po labiryncie albo torze przeszkód. Już bardziej nieintuicyjnej obsługi nie mogli wymyślić. 

Mimo wszystko i tak wszyscy uwielbiamy usługi google, czyż nie?

Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.