18.01.2017

Autoresponder na poczcie e-mail

Autoresponder to automatyczna wiadomość zwrotna. Autoresponder ustawiony na skrzynce umożliwia wysyłanie automatycznej odpowiedzi o określonej z góry treści na otrzymywane wiadomości mailowe.

Autoresponder na poczcie e-mail

Autoresponder na poczcie e-mail ułatwia kontakt z rozmówcami sprawiając, iż nie czują się oni lekceważeni. Ponadto, w razie potrzeby, umożliwia prezentację własnej osoby, działalności, twórczości. Same plusy!

Autoresponder na poczcie e-mail


Teraz pozostaje tylko kwestia, w jaki sposób włączyć i ustawić ową automatyczną wiadomość zwrotną.

We wszystkich pocztach schemat ustawień jest bardzo podobny. Wchodzimy w ustawienia/opcje/narzędzia/settings i szukamy w tychże opcjach autorespondera, wiadomości zwrotnej, wiadomości automatycznej, preferencji komunikacji, wiadomości o nieobecności.

Autoresponder na poczcie e-mail
Autoresponder na poczcie e-mail - Gmail
Autoresponder na poczcie e-mail
Autoresponder na poczcie e-mail - Poczta na WP

Autoresponder na poczcie e-mail
Autoresponder na poczcie e-mail - Mail.com

Co można umieścić w takiej wiadomości, jaką treść? Przykłady znajdują się na powyższych screenach: Dziękuję za wiadomość, wkrótce zapoznam się z jej treścią bądź też Dziękuję, w najbliższym czasie zapoznam się z wiadomością. To taka najoględniejsza z najoględniejszych treść.

Można też dodać, że niedługo odpowie się na wiadomość, jednak ja osobiście nie jestem zwolenniczką tego typu rozwiązania. Nie każdy oczekuje odpowiedzi, nie każdemu również trzeba odpowiadać, to kwestia indywidualna. Nie ma więc potrzeby, aby robić z gęby cholewę i każdemu w czambuł obiecywać rychłą odpowiedź na mail. Oględna wiadomość jest bezpieczniejsza i do niczego niezobowiązująca.

Autoresponder można ustawić również na newsletterze, feedburnerze, facebooku, a nawet na twitterze. O tym, jak ustawić autoresponder (wiadomość powitalną) na twitterze, przeczytasz w poście pt. Crowdfire - darmowa aplikacja porządkująca twitter.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.