22.01.2017

3 niebezpieczne typy komentatorów

Rzadko się to zdarza, ale nie bardzo wiem, jak właściwie zacząć ten post. Nie mam kompletnie pomysłu na wstęp. Miało być o komentarzach, no i będzie. Ale jak zacząć?

3 niebezpieczne typy komentatorów

A więc generalnie chodzi o komentarze: o te, które się pojawiają i o te, które pojawiać się nie powinny. O te, które wymagają odpowiedzi i o te, które tejże nie potrzebują wcale a wcale.

3 niebezpieczne typy komentatorów - jak je rozpoznać?


Komentarze w większości są całkiem normalną sprawą, ale zdarzają się też komentarze TAKIE:

  1. Fajnie piszesz, zapraszam do mnie - innymi słowy: spam, spam, śmieciowy spam. Przeczytaj: Co rzecze spamer?

  2. Nie działa mi widget, weźcie pomóżcie - czyli jak to niektórzy mylą komentarze z kącikiem blogowych porad. I czasem nawet okazuje się, że mnie jest więcej niż tylko ja. Przeczytaj: Początek 2017 - jak było, jak jest

  3. Co za kretyński wpis, przestań zgrywać taką sierotę, nie dziwię się, że jesteś sama - czyli hejt, hejt, hejt, plucie jadem, nienawiść, pogarda, hejt. Przeczytaj: Krytyk czy cham?Wielu blogerów ma dylemat, czy kasować takie komentarze czy nie, czy wdawać się w dyskusje czy nie. Odpowiedź może być tylko jedna: NIE! Nie publikować takich komentarzy, nie dyskutować, nie zwracać na nie uwagi.

Dlaczego nie zwracać uwagi? Spamerowi jest wszystko jedno, on chce tylko zostawić reklamę swojej strony, ma gdzieś nasze reakcje. Spamer to nie czytelnik, to... spamer. Natomiast jeżeli odpowiecie raz na pytanie "techniczne" dotyczące widgetów, gadżetów, kodów, to możecie być już niemal pewni, że ustanowiliście precedens i od tej pory sekcja komentarzy będzie stawać się sukcesywnie kącikiem porad blogowych bez związku z tematem określonego posta.

A co z hejterami? No cóż, ich napawa dumą fakt, że ktoś nakręca się ich hejtem. Właśnie po to plują jadem, aby kogoś ten jad zatruł. Nie dajmy się!

Nie tłumaczcie się przed hejterem ze swojego wpisu, bo tylko winny się tłumaczy. Tłumaczenia i odpowiedzi stanowią dla hejtera znak, że się PRZEJMUJECIE i że jego hejt was rusza, dotyka. W ten sposób dacie mu nad sobą przewagę.

Najlepiej takich z dupy komentarzy w ogóle nie publikować (np. wordpress posiada funkcję moderacji komentarzy wszystkich nowych komentatorów), a jeśli już zostały automatycznie opublikowane - to po prostu usuwać, i po kłopocie. Nie pozwólmy robić ze swojego bloga wirtualnego śmietnika.

Przeczytaj koniecznie wpis powiązany: Jak radzić sobie ze spamem?
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.