11.12.2016

Mojej strony nie ma w wyszukiwarce! - możliwe przyczyny

Prowadzisz sobie stronę/blog, poświęcasz energię i czas. Dokładasz starań, aby wszystko wyglądało idealnie. I niby właściwie wszystko jest ok, ale istnieje jednak jeden mały szkopuł... 

Mojej strony nie ma w wyszukiwarce!


Pewnego razu przypadkowo odkrywasz:


Mojej strony nie ma w wyszukiwarce!


Co robić, co robić? Wpadać w panikę? Nie, nie trzeba. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być naprawdę prozaiczne.

Mojej strony nie ma w wyszukiwarce! - możliwe przyczyny:

 1. Strona istnieje zbyt krótko - jeżeli strona jest całkiem nowa, może jej nie być w wynikach wyszukiwania. Mogła jeszcze nie zostać zauważona przez wyszukiwarki, gdyż na to potrzeba odrobiny czasu. Ile konkretnie? To zależy. Dla przykładu: blogi na wordpressie są szybciej indeksowane przez wyszukiwarki aniżeli blogi umieszczone na bloggerze. [Przeczytaj: Platformy blogowe - którą wybrać?]. Innymi słowy: trochę cierpliwości!
 2. Strona została ustawiona na nieindeksowanie jej przez wyszukiwarki - być może tego nie wiesz, ale na niektórych serwisach (np. blogger, wordpress, weebly) istnieją opcje pozwalające na nieindeksowanie witryny. Po zaznaczeniu tychże opcji, strona będzie niewidoczna dla wyszukiwarek. [Przeczytaj: Pozycja bloga w wyszukiwarce]
  Widoczność witryny - blogger
  Widoczność witryny - blogger

  Widoczność witryny - wordpress
  Widoczność witryny - wordpress

  Widoczność witryny - weebly
  Widoczność witryny - weebly
 3. Strona ma źle ustawione tagi meta - być może w kodzie stronie znajdują się jakieś niemiłe niespodzianki w postaci nieprawidłowo ustawionych tagów meta. Jeżeli w sekcji head strony masz taki ustawione meta tagi na noindex, nofollow, no to nie dziwota, iż wyszukiwarki nie są takiej stronie przychylne. Zmień ustawienia meta tagów! Na miejsce <meta content='noindex, nofollow' name='robots'/> dodaj koniecznie: <meta content='index, follow' name='robots'/>. Więcej meta tagów znajdziesz w poradach dotyczących HTML. Przeczytaj również: Jak pisać posty pod wyszukiwarkę? 5 zasad.
 4. Strona ma źle ustawione pliki robots.txt - jest to mało prawdopodobne w przypadku większości platform blogowych, niemniej jednak warto również taką ewentualność wziąć pod uwagę. Jeżeli roboty txt ustawione są w następujący sposób:
  User-agent: *
  Disallow: /

  to nie może dziwić fakt, że strona nie jest indeksowana. Disallow w połączeniu z ukośnikiem oznacza bowiem wykluczenie całej witryny z indeksacji. A jak sprawdzić stan robotów txt na danej stronie? Wpisujemy po prostu na pasku adresu przeglądarki  http://adres_mojej_strony.com/robots.txt.
 5. Strona pozostawała przez jakiś czas niedostępna - no cóż, w tym przypadku również zalecana jest cierpliwość. Jeżeli jednak sama cierpliwość to trochę za mało, możesz najzwyczajniej w świecie zgłosić treść strony do google.
Mojej strony nie ma w wyszukiwarce!

Pomogłam? Polub moją stronę na facebooku. Masz jakieś pytanie? Zadaj je na Forum dla Ciebie. Dobranoc i do następnego postu.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.