26.10.2016

Otwieranie linków w nowym oknie

Otwieranie linków w nowym oknie jest niesamowicie przydatne - szczególnie w momencie, kiedy owe linki prowadzą do innych stron - na zewnątrz, tzn. kiedy nie są linkami wewnętrznymi.

Otwieranie linków w nowym oknie

Otwieranie linków w nowym oknie


Aby móc otworzyć link (odnośnik) w nowym oknie, konieczne jest dopisanie do adresu URL jednej prostej frazy target="_blank". Całość będzie wyglądała następująco:Bądź też np. dla zaawansowanych:Proste, nieprawdaż? :)No dobrze, a jak dodać ww. target np. do gadżetów bloggera? Cóż, trzeba będzie pogrzebać trochę w kodzie HTML bloga, nie da się tego uniknąć.

Otwieranie linków w nowym oknie w kodzie HTML na bloggerze


Powiedzmy, że chcemy dodać target='_blank' do obrazka na blogu. Co wtedy robić, jak robić?

Wchodzimy w kod HTML bloga (Szablon → Edytuj kod HTML) i odnajdujemy wybrany widżet (Edytuj kod HTML → Przejdź do widżetu). W następnej kolejności odnajdujemy w kodzie widżetu fragment określający odnośnik [a expr:href=].

Jak odnaleźć nazwę konkretnego widżetu? O tym przeczytasz we wpisie pt. Pole wymagane nie może pozostać puste?

Dla gadżetu "Obraz" będzie to fragment zawierający frazę a expr:href='data:link'.

Otwieranie linków w nowym oknie

Jak możemy zobaczyć na powyższym screenie, po dodaniu targetu otrzymamy następujący kod (do skopiowania z ramki nr 2 przedstawionej wyżej): 

<a expr:href='data:link' target='_blank'>

I gotowe. Od tej pory odnośnik przypisany do obrazka będzie nam się otwierać w nowym oknie. Hurra!No a teraz wyższa szkoła jazdy: gadżet 'Profil'.

Tutaj już musimy umieścić target='_blank' w dwóch miejscach. Jakich? Zobacz na przedstawionym poniżej screenie:

Otwieranie linków w nowym oknie

Tak jest, na linku wychodzącym z avatara oraz na linku tekstowym.

Otwieranie linków w nowym oknie

Przeczytaj również: Jak zmniejszyć liczbę linków na stronie?
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.