17.09.2016

Jak pisać posty pod wyszukiwarkę? 5 zasad

Jak już wspominałam przy okazji wpisu na temat pozycjonowania bloga, wysoka pozycja w wyszukiwarce to dla blogera i jego bloga promocja sama w sobie. Wystarczy trafić z dużą liczbą wpisów na pierwsze pozycje listy, a popularność w mgnieniu oka buduje się sama.

Jak pisać posty pod wyszukiwarkę?

Co zatem odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o odpowiednie wypozycjonowanie konkretnego wpisu? Jak pisać posty pod wyszukiwarkę?


Wyszukiwarka najlepszym przyjacielem blogera. Jak pisać posty pod wyszukiwarkę? 5 zasad


 1. Prawidłowe dobranie frazy kluczowej - fraza kluczowa to podstawa wszystkich podstaw w tematyce pozycjonowania, bez niej ani rusz. A więc dobierasz frazę, którą często wpisują ludzie w wyszukiwarkę, np. Jak pisać posty pod wyszukiwarkę?
 2. Umiejętne dodawanie do wpisu frazy kluczowej - skoro już wybrałeś frazę kluczową, to teraz musisz właściwie się nią posłużyć, zrobić z niej użytek. Fraza kluczowa powinna wystąpić w tytule posta, w co najmniej jednym z nagłówków w poście, jako tekst alternatywny i tytuł dla co najmniej jednego obrazka w poście, jak również powinna od czasu do czasu przewijać się w tekście posta, byle nie za często. Nie zapomnij również dodać tejże kluczowej frazy do opisu META oraz tytułu META posta. [Przeczytaj: Opis na potrzeby wyszukiwania]
  Jak pisać posty pod wyszukiwarkę?

  Jak pisać posty pod wyszukiwarkę?
 3. Dodatki z pozoru nieistotne - czyli wspomniane już wyżej obrazki, nagłówki, jak również punktowania, akapity i liczby w tytule. Liczby w tytule? A tak! Przeczytaj dlaczego: Jak skutecznie wypozycjonować post?
 4. Proporcje - co za dużo to niezdrowo, co za mało też; wpis nie powinien być zbyt krótki, tytuł nie powinien być za długi. No i za krótki też. Czemuż to? Ponownie odsyłam do tekstu podlinkowanego w punkcie 3.
 5. Linki, linki, linki, linki - złota zasada pozycjonowania: im więcej linków prowadzi do naszego zacnego wpisu, tym lepiej. A już najlepiej, żeby były to linki dofollow. Przeczytaj: Jak zmniejszyć liczbę linków na stronie? 
  Jak pisać posty pod wyszukiwarkę?

I to by było na tyle, jeśli chodzi o 5 zasad pisania postów pod wyszukiwarkę. Jeżeli posiadasz blog na platformie wordpress org, możesz zainstalować wtyczkę Yoast SEO, która pomoże Ci m. in. właśnie w wypozycjonowaniu posta. Gdy post oznaczony jest kolorem zielonym, tzn. że post został bardzo dobrze wypozycjonowany i możesz światu zameldować wykonanie zadania. Daj się odnaleźć!
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.