23.07.2016

CC, DW, BCC, UDW - skrótowce mailowe

Pisząc maila z pewnością nie raz i nie dwa zastanawialiście się, co oznaczają tajemnicze skrótowce w opcjach wysyłania wiadomości: CC, BCC bądź też DW, UDW. Dzisiaj macie szansę się tego dowiedzieć dzięki temu oto wpisowi!

CC, DW, BCC, UDW - skrótowce mailowe

CC, DW, BCC, UDW - skrótowce mailowe


A więc najsampierw musimy podzielić ww. skrótowce na dwie grupy:

  1. DW, CC - Do Wiadomości: przesyłamy wiadomość mailową do danej osoby, jednak nie jest ona owej wiadomości adresatem. Dostaje po prostu informację o tym, że wysłaliśmy taką i taką wiadomość do innej osoby. DW, CC stosujemy wówczas, gdy określony mail nie jest skierowany do danej osoby i nie jest ona jego adresatem, ale mimo to uznajemy za stosowne, aby również treść tego maila znała i była z nią zaznajomiona.
  2. UDW, BCC - Ukryte Do Wiadomości: może zdarzyć się tak, że mamy potrzebę wysłać treść maila komuś Do Wiadomości, jednak nie życzymy sobie, aby inne osoby z listy DW bądź z listy adresatów o tymże fakcie wiedziały. Nie chcemy, aby wiedziały, że ten ktoś również dostanie dostęp do treści maila. W takiej sytuacji zamiast w DW (CC) wpisujemy dany adres mailowy w pole UDW (BCC). I po problemie - nikt oprócz nas nie będzie wiedział, że ta osoba również otrzymała wiadomość. Jej adres i dane pozostaną ukryte oraz dostępne tylko dla nas.
Niektórzy z was być może nawet nie wiedzą, że takie opcje jak DW czy UDW w ogóle istnieją i można je tak praktycznie wykorzystać przy tworzeniu wiadomości. A jednak!

CC, DW, BCC, UDW - skrótowce mailowe

CC, DW, BCC, UDW - skrótowce mailowe

CC, DW, BCC, UDW - skrótowce mailowe

A do czego jeszcze można wykorzystać opcję UDW? 

Jeżeli zdarzy nam się taka sytuacja, że mamy chęć wysłać wiadomość do dużej grupy ludzi, jednak nie chcemy, aby poznali oni nawzajem swoje adresy mailowe - wtedy opcja UDW idealnie się sprawdza i warto ją zastosować!
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.