26.06.2016

4 fotograficzne serwisy społecznościowe

Czy dla blogera może być coś fajniejszego i bardziej zajebistego niż serwisy społecznościowe? Owszem, może być: to fotograficzne serwisy społecznościowe!

4 fotograficzne serwisy społecznościowe

Czemu fotograficzne serwisy społecznościowe są takie fajne i zajebiste? Tak, bardzo dobrze kombinujecie: pozwalają wypromować wasz zacny blog i tym samym poszerzyć grono jego odbiorców. Różnica między zwykłymi social mediami a fotograficznymi polega na tym, iż te drugie są silnie skoncentrowane na tematyce zdjęć, fotografii, grafik, obrazków - jak zresztą nietrudno się domyślić. [Przeczytaj: Blogger - pozycjonowanie obrazków]


Jak wypromować blog na fotograficznych social mediach? 4 fotograficzne serwisy społecznościowe

  1. Tumblr - czytaj: tambler; nie jest to serwis stricte fotograficzny, stanowi on bardziej swego rodzaju mieszankę serwisu mikroblogowego oraz fotograficznego. Dzięki takiej hybrydowości tumblr daje ogromne pole do popisu, jeżeli chodzi o reklamę bloga i zdjęć z bloga. Można również pobrać obrazek z dysku i po prostu opatrzyć go konkretnym linkiem postu z bloga - w ten sposób pomagamy wypromować blog w wyszukiwarkach. [Przeczytaj: Jak skutecznie wypozycjonować post?] Ocena: gorąco polecam!
    4 fotograficzne serwisy społecznościowe

  2. Pinterest - serwis, którym jestem zachwycona prawie tak samo jak najznamienitszym i niedoścignionym tumblrem; oprócz reklamowania bloga można tutaj np. wstawiać cytaty za pomocą specjalnie dobranych aplikacji, a także "przypinać" na swoje tablice grafiki innych użytkowników. [Przeczytaj: Gdzie najlepiej tworzyć grafikę?] No i widgetów jest całe mnóstwo do wyboru. Ocena: bardzo polecam! 
    4 fotograficzne serwisy społecznościowe

  3. We heart it - chyba najbardziej niedoceniany przez blogerów serwis fotograficzny; jak wypromować na nim swój blog? Wystarczy dodać link z posta, wybrać obrazek (oczywiście jeżeli jakiś nań występuje), dopasować do tego obrazka tagi i... gotowe, obrazek dodany. Teraz można już tylko patrzeć, jak poszczególne osoby masowo go "serduszkują". Warto jednak wiedzieć, że w przeciwieństwie do tumblra i pinteresta, na we ♥ it nie ma możliwości dopasowywania linka po dodaniu grafiki z dysku, można jedynie dodawać grafikę bezpośrednio z postu. Ocena: polecam zachęcając nieśmiało! 
    4 fotograficzne serwisy społecznościowe

  4. Instagram - cóż, serwis może popularny, jednak moim skromnym zdaniem nie do końca nadaje się dla blogerów. Nie można dodawać linków do zdjęć, nie można dodawać zdjęć z linków, nic nie można - trochę lipnie. Z pewnością nie jest to miejsce pomagające wypozycjonować zdjęcia na blogu. 3 ww. serwisy pomagają, co sprawdziłam po sobie w google, ale instagram nie ma jak pomagać w pozycjonowaniu, gdyż nie dodaje się do zdjęć linków. Tak po prostu dodaje się same zdjęcia z tagami. Jest to medium typowo dla profili prywatnych, mimo to ma swoje grono zwolenników wśród blogerów. Wydaje mi się jednak, że są to blogerzy stawiający przede wszystkim na promocję swojego prywatnego wizerunku, a nie bloga. Dla samego bloga instagram jest taki raczej mało przydatny, bardziej stawia na reklamę blogera jako osoby, a nie jako autora bloga. Ocena: nie polecam.

Istnieje jeszcze serwis o nazwie zszywka, na który też nie można wrzucać linków, a poza tym nie grzeszy on popularnością w przestrzeni internetowej, więc lepiej już na wstępie dać sobie z nim spokój. A na koniec śmieszne pieski:

4 fotograficzne serwisy społecznościowe
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.