15.05.2016

Jak ustawić przekierowanie na inny adres?

Niekiedy zdarza się tak, iż przenosimy swoją stronę lub blog pod inny adres. W związku z tym chcielibyśmy, aby wszyscy, którzy trafiają do nas np. z wyszukiwarki, zostali przekierowani bezpośrednio ze starego adresu na nowy. Czy takie coś jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że jest - jeżeli tylko mamy dostęp do sekcji <head> w kodzie HTML i możemy tę sekcję edytować.

Jak ustawić przekierowanie na inny adres?

Jak ustawić przekierowanie na inny adres?


Na początku, jak nietrudno się domyślić, musimy wejść w kod HTML strony. W bloggerze odnajdujemy: Szablon → Edytuj kod HTML, natomiast na Weebly: Motyw → Edytuj elementy HTML/CSS. Na tumblru droga będzie nieco inna: Edytuj wygląd → Edytuj szablon → Edytuj HTML. W każdym bądź razie chodzi o to, aby uzyskać dostęp do kodu HTML.

Jak ustawić przekierowanie na inny adres?

Gdy już jesteśmy w trybie edycji kodu HTML, wówczas musimy na górze tegoż kodu odnaleźć sekcję <head>. Jeżeli to zadanie nas przerasta, możemy posłużyć się skrótem klawiaturowym Ctrl+F  i po jego kliknięciu wpisać szukaną frazę. [Przeczytaj: Skróty klawiaturowe]

Po szczęśliwym odnalezieniu sekcji <head> wpisujemy w ową sekcję następujący kod meta: Zapisujemy zmiany i od tej chwili możemy już cieszyć się przekierowaniem ze starego adresu bloga/strony na nowy adres. Po wejściu na blog/stronę na stary adres automatycznie zostaniemy przekierowani na nowy adres. Genialne rozwiązanie!
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.