24.05.2016

Jak przeszukać blog bez wyszukiwarki?

Niekiedy zdarza się tak, że trafiamy na jakiś blog i mamy chęć zatrzymać się w wirtualnej przestrzeni, aby przeszukać nieco dokładniej zawarte na tymże blogu informacje. Utrudnieniem owych przeszukiwań może stać się brak na blogu wyszukiwarki. Szukamy wyszukiwarki, szukamy i... nic, nigdzie jej nie ma. Czy jednak wyszukiwarka naprawdę jest aż tak niezbędna? Jak przeszukać blog bez wyszukiwarki?

Jak przeszukać blog bez wyszukiwarki?

Jak przeszukać blog bez wyszukiwarki? ~ Blogger


W pasku adresowym przeglądarki wpisujemy adres bloga, dodajemy do adresu po ukośniku "search?q=", natomiast po znaku równości wpisujemy szukaną przez nas frazę. Jeżeli fraza składa się z kilku słów, oddzielamy od siebie te słowa za pomocą znaku plusa. Całość powinna wyglądać następująco:

adres_bloga_na_bloggerze.blogspot.com/search?q=szukana+fraza


Dla przykładu podam adres mojego bloga z dodaną frazą - możecie sprawdzić, "czy działa":


Jak przeszukać blog bez wyszukiwarki?

Jak przeszukać blog bez wyszukiwarki? ~ Wordpress


Trochę inaczej sprawa przedstawia się, jeśli chodzi o platformę Wordpress. Tutaj także musimy wpisać w pasku adresowym przeglądarki adres bloga, jednak po ukośniku dodajemy tylko "?s=". Taka mała odmiana. No i oczywiście wpisujemy po znaku równości szukaną frazę. Całość powinna wyglądać następująco:

adres_bloga_na_wordpressie.wordpress.com/?s=szukana+fraza


Dla przykładu ponowie podam adres, tym razem mojego drugiego bloga z dodaną frazą - i ponownie możecie sprawdzić, "czy działa":Jak przeszukać blog bez wyszukiwarki?

Teraz, z taką wiedzą, możecie śmiało przeszukiwać każdy blog na bloggerze i wordpressie!
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.