01.05.2016

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?

Pinterest to serwis, którego istotę stanowi dodawanie znalezionych przez siebie elementów (tzw. pinów) na uprzednio utworzoną tablicę. W ten sposób można uzbierać w jednym miejscu kolekcję np. inspirujących zdjęć, cytatów, humorystycznych obrazków... etc. [Przeczytaj: Gdzie najlepiej tworzyć grafikę?]

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?

Aby móc przypiąć dany element na pinterest, najsampierw musimy utworzyć na swoim profilu tablicę. Zatem klikamy na wielką ramkę oznaczoną opisem Utwórz tablicę.

Pinterest - Utwórz tablicę

Po kliknięciu wybieramy nazwę, kategorię oraz widoczność (Ukryta - Tak/Nie) dodawanej przez tablicy, opcjonalnie opis. [Przeczytaj: HTML: Jak wstawić obrazek?]

Kiedy już utworzymy wreszcie tablicę, możemy przypinać już zdjęcia. Jak dodawać zdjęcia na Pinterest? Są na to 2 sposoby.

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest? 2 sposoby

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?

Sposób I - bezpośrednio z tablicy

Wchodzimy w wybraną przez nas tablicę, po czym klikamy na ramkę Dodaj Pina. Właściwie to poprawnie po polsku powinno być w bierniku "dodaj pin", gdyż pin rzeczownikiem nieżywotnym, ale niech już im tam będzie. [Przeczytaj: Polska język, nie taka trudna język]

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest? 2 sposoby

Po kliknięciu na ramkę zawierającą nieprawidłową odmianę rzeczownika otworzy się nam pole wyboru: teraz możemy zadecydować, czy chcemy przypiąć element z jakiejś strony internetowej czy przenieść go bezpośrednio z naszego dysku.

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest? 2 sposoby

Po wybraniu opcji, że zapisujemy pin z internetu, otworzy nam się rubryka "Przypinaj ze strony". Rubryka ta przeznaczona została do wpisania adresu URL, pod którym znaleźliśmy ów interesujący nas pin.

Pinterest - Przypinaj ze strony

Po kliknięciu przycisku Dodaj, otworzy się nam nowe okno zawierające wszystkie zdjęcia z wybranej przez nas strony. Teraz już możemy śmiało przypiąć zdjęcie będące w kręgu naszych zainteresowań. Najeżdżamy na zdjęcie i klikamy przycisk Pin it.


Po kliknięciu Pin it otworzy się nam okienko, dzięki któremu będziemy mogli dodać wybrany pin. Wstawiany go poprzez wybranie dla niego odpowiedniej tablicy. Dodatkowo możemy wstawić opis do zdjęcia.

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest? 2 sposoby

A co, jeśli będziemy chcieli zmienić opis bądź link do dodanego uprzednio pinu? Nic prostszego! Wówczas wchodzimy w tablicę, najeżdżamy myszką na pin, po czym klikamy w ikonkę edytowania.

Pinterest - Edytuj Pin

Sposób II - bezpośrednio ze strony

No i tutaj się zaczyna multum możliwości. Możemy np. dodać rozszerzenie pinowania Pin it! na przeglądarkę i wtedy przycisk pinowania będzie widoczny na wszystkich zdjęciach we wszystkich stronach. [Przeczytaj: Najlepsza przeglądarka dla Windows 64-bit]

Chrome - Rozszerzenie Pin it!
Google Chrome - rozszerzenie Pin it!
Jeżeli jesteśmy w posiadaniu strony/bloga i mamy w niej/w nim dostęp do kodu HTML, możemy wstawić przycisk Pin it! do każdego obrazka znajdującego się na niej/na nim. Jak dodać przycisk Pin it? Tutaj możliwości jest bez liku.

Możemy, przykładowo, pobrać kod z serwisu Pinterest, możemy zainstalować wtyczkę SumoMe (musimy mieć wówczas dostęp do sekcji <head> bądź posiadać blog na wordpress org i mieć dostęp do wtyczek), możemy skorzystać z rozwiązania przedstawionego na tym blogu. Należy jednak zawsze brać pod uwagę fakt, iż nie ma gwarancji na działanie przycisku. Np. na moim blogu z szablonem Glam Up nie działa nawet przycisk Pin it! pobrany z narzędzi Pinterest, a na innych szablonach działa.

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?

Jak dodawać zdjęcia na Pinterest?

Warto również wiedzieć, że na Pinterest w ogóle nie jest możliwe przypinanie pinów ze stron i blogów mających w adresie końcówkę cba pl. Po prostu strony znajdujące się na hostingu cba nie wchodzą na Pinterest i tak już jest. 
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.