11.04.2016

Jak wstawić favicon na bloggerze?

W poprzednim poście powiedzieliśmy sobie, jak dodać favicon na wordpress. W tym poście opowiemy sobie, jak wstawić favicon na bloggerze.

Jak wstawić favicon na bloggerze?
Favicon na bloggerze

Jak wstawić favicon na bloggerze?

Najsampierw musimy wejść w panel, a następnie w układ bloga. W tymże układzie bloga znajdziemy na samej górze belkę oznaczoną jako "Favikona". Po odnalezieniu belki z właściwą frazą klikamy na "Edytuj".

Jak wstawić favicon na bloggerze?

Po kliknięciu w "Edytuj" otworzy się okienko, dzięki któremu będziemy mogli wstawić wybrany favicon. Jak widzimy na screenie, występują jednak ograniczenia o charakterze rozmiarowo-wagowym.

Jak wstawić favicon na bloggerze?

Teraz mamy wybór: możemy stworzyć nową ikonkę albo pomniejszyć wybrane zdjęcie do rozmiarów 16x16. Efekty te można uzyskać za pomocą generatorów online. Należy pamiętać o tym, iż favicon musi mieć rozszerzenie .ico.

O, np. tutaj mamy bardzo ciekawe narzędzie umożliwiające stworzenie własnej favikony od podstaw.

Jak wstawić favicon na bloggerze?
Moja favikona na bloggerze
To jest moja favikona o rozmiarze 16x16 i wadze 318 bajtów - stworzona właśnie za pomocą kreatora online. Nie pamiętam jakiego, bo to było wieki temu.

Jeżeli chcecie znaleźć właściwy i najbardziej odpowiedni dla was generator online, wystarczy że wpiszecie w wyszukiwarkę jedną z wybranych fraz: favicon generator creator, favicon converter online, favicon generator bądź podobną. Jest w czym wybierać, więc z pewnością każdy znajdzie generator odpowiedni dla siebie i dostosowany do swoich potrzeb.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.