Jak dodać favicon na wordpress?

kwietnia 11, 2016
Favicon (Favorites Icon) - to niewielka ikonka, która widoczna jest na karcie z otwartą stroną internetową i stanowi swego rodzaju znak rozpoznawczy dla bloga. Dzięki favikonie blog mocniej zapada w pamięć osób go odwiedzających. Poza tym favikona wpływa pozytywnie na SEO bloga.
Jak dodać favicon na wordpress?
Favicon na wordpressie

Jak dodać favicon na wordpress?

Po zalogowaniu się na wordpress com przechodzimy do sekcji "Moje witryny", po czym wybieramy pożądany blog za pomocą "Switch Site" - jeżeli tak się składa, że mamy blogów więcej niż jeden.

Po wybraniu odpowiedniego bloga klikamy na ikonkę trzech kropek, która znajduje się w pierwszej rubryce na liście: konkretnie obok nazwy i adresu bloga.

Jak dodać favicon na wordpress?

Po kliknięciu ukaże nam się napis "Edit icon".

Jak dodać favicon na wordpress?

Gdy wciśniemy "Edit icon", przeniesie nas w kokpit bloga. Możemy również edytować favicon bezpośrednio po wejściu w kokpit - taka ewentualność również jest możliwa.

A zatem... 

Wchodzimy w kokpit bloga, a następnie klikamy na Ustawienia → Ogólne. Tam odnajdziemy sekcję Obrazek bloga/Ikona. Teraz wystarczy już tylko wybrać ikonkę z dysku i dodać ją.

Jak dodać favicon na wordpress?

No i cała filozofia. Po wykonaniu tych prostych czynności możemy cieszyć się już własną favikonką na wordpressie. Należy jednak pamiętać, że favikona niekiedy nie wczytuje się od razu, więc może minąć trochę czasu, zanim stanie się widoczna na blogu.
2013 © Introwertyczka w sieci. Obsługiwane przez usługę Blogger.