02.04.2016

Crowdfire - darmowa aplikacja porządkująca Twitter

Jeżeli jesteście w posiadaniu profilu na Twitterze, to zapewne chcielibyście wiedzieć np. kto was nie obserwuje czy jeszcze lepiej: kto ostatnio przestał was obserwować. Albo np. czyje konto jest nieaktywne ponad miesiąc, 3 miesiące, pół roku. Zapewne nie pogardzilibyście również możliwością wygenerowania automatycznej wiadomości powitalnej dla nowych obserwatorów. To wszystko oferuje nam aplikacja o nazwie Crowdfire. 

Crowdfire to darmowe narzędzie pozwalające ujarzmić twittera oraz zebrać co nieco informacji o osobach, które obserwujemy i które obserwują nas. Ponadto pozwala wygenerować automatyczną wiadomość powitalną dla osób, które dodały nasz profil do obserwowanych. No czegóż jeszcze chcieć więcej?

Crowdfire - jak uporządkować Twitter?

Na samym początku musimy połączyć nasze konto na twitterze z aplikacją Crowdfire. Jeżeli owo połączenie przebiegnie pomyślnie, aplikacja Crowdfire powinna być widoczna na liście aplikacji w ustawieniach konta.

Crowdfire - darmowa aplikacja porządkująca Twitter

Teraz już możemy zabrać się za porządkowanie listy osób, które obserwujemy na twitterze!

W pierwszej rubryce ("Non Followers") widnieje lista osób, które my obserwujemy, ale które nie obserwują nas. Daliśmy im follow, lecz one nam już nie. Takie obserwowanie bez wzajemności, wirtualna relacja jednostronna. 

Crowdfire - darmowa aplikacja porządkująca Twitter

Jak widać na powyższym screenie ja takich obserwowanych bez wzajemności mam aż 195. Głównie są to portale informacyjne, fotograficzne, ale nie tylko. 

Co zatem możemy zrobić z tymi, którzy nie dali nam w zamian follow?

Po obliczeniu i przesortowaniu możemy ich usunąć bezpośrednio z aplikacji albo... pozostawić. Możemy przy okazji sprawdzić, ile osób ich śledzi i ile osób jest przez nich śledzonych. Widoczna jest również liczba ich tweetów oraz data ostatniej aktualizacji.

W następnej rubryce, "Fans", mamy listę osób, które nas obserwują, ale my ich już nie. Możemy ich dodać bezpośrednio przez aplikację, jeżeli oczywiście mamy na to ochotę. I tutaj również widzimy datę ostatnio dodanego tweeta, co jest bardzo przydatne, gdyż jeżeli już kogoś dodawać do obserwowanych, to kogoś w miarę aktywnego, a nie martwą od roku czy dwóch duszę.

Crowdfire - darmowa aplikacja porządkująca Twitter

Trzecia rubryka, "Recent Unfollowers", zawiera listę osób, które ostatnio przestały nas obserwować i wykreśliły nas ze swojej twitterowej społeczności. Przykre, ale bywa i tak. Tutaj tak samo mamy możliwość usunięcia ich z naszego profilu bezpośrednio przez aplikację Crowdfire.

Crowdfire - darmowa aplikacja porządkująca Twitter

Rubryka "Inactive Following" jest rubryką bardzo ciekawą z uwagi na fakt, iż mamy tutaj możliwość sprawdzenia, które profile z obserwowanych przez nas są już nieaktywne. Do wyboru są 3 opcje: nieaktywni od miesiąca, nieaktywni od trzech miesięcy oraz nieaktywni od pół roku i dłużej. Analogicznie do poprzednio omówionych rubryk możemy tutaj odjąć nieaktywnych użytkowników od liczby naszych obserwowanych.

Crowdfire - darmowa aplikacja porządkująca Twitter

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Zobacz również:

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

A teraz trochę z innej beczki: rubryka "Automate", dzięki której zyskujemy aktywną moc wpływania na naszych followersów. 

W poprzednio omawianych rubrykach mogliśmy jedynie (choć to i tak bardzo dużo!) dodawać obserwowanych, odejmować obserwowanych, śledzić szczegółowo obserwujących itd. W rubryce "Automate" możemy realnie wpływać na followersów poprzez wysłanie wiadomości powitalnej i to jest właśnie ta ww. aktywna moc.

Automatycznie wygenerowana wiadomość powitalna sprawia, że przestajemy być jedynie jednymi z obserwowanych, a stajemy się kimś, kto wychylił się z masy anonimowych twitterowiczów i napisał do nowego followera osobiście.

Poprzez wiadomość powitalną dajemy do zrozumienia, że nowy follower jest dla nas ważny i że zależy nam na społeczności twitterowej. W końcu to żadna sztuka pozapisywać się masowo do serwisów społecznościowych i pozakładać masowo strony społecznościowe po to, aby bywać tam raz na ruski rok. ;)

Crowdfire - darmowa aplikacja porządkująca Twitter

Na powyższym screenie dostępna jest szczegółowa instrukcja dotycząca ustawienia automatycznej wiadomości powitalnej. Jak powinna wyglądać wiadomość powitalna dla nowych followersów na Twitterze? Jak nietrudno się domyślić, powinna przede wszystkim być przyjemna w odbiorze i powinna wyrażać wdzięczność za zainteresowanie naszym profilem. A jako że to wiadomość powitalna, to i powitanie nowego obserwującego również nie zaszkodzi. Dobrze jest oczywiście dodać w takiej wiadomości link do naszej strony lub bloga. Nie od dziś wiadomo, że reklama bezpośrednia, skierowana do tej jednej konkretnej osoby, jest reklamą najbardziej skuteczną, a przynajmniej trochę skuteczniejszą aniżeli reklama masowa oraz bezosobowa. 
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.