04.03.2016

Najlepsza przeglądarka dla Windows 64-bit

Jeżeli przypadkowo jesteś dumnym posiadaczem 64-bitowego systemu operacyjnego Windows 7, to zapewne nie jest dla ciebie tajemnicą, iż wybór przeglądarek dla tego typu systemu nie jest zbyt bogaty. Wiele przeglądarek po prostu na nim, mówiąc kolokwialnie, nie pójdzie. Co w takiej sytuacji można wybrać? Co jest do wyboru, jeżeli chodzi o przeglądarki internetowe dla 64-bitowego systemu operacyjnego Windows 7?

Opiszę tutaj właściwości poszczególnych przeglądarek na podstawie swoich własnych prób i błędów. Oczywiście można się ze mną nie zgodzić, jest to wyłącznie opis mych subiektywnych wrażeń po zetknięciu z tym zagadnieniem. Moich doświadczeń, a te jak wiadomo, każdy ma inne. A zatem nie przedłużając...

Jaka przeglądarka dla Windows 64-bit?


 1. Brave - na chwilę obecną uważam, iż jest to najbardziej godna polecenia przeglądarka dla Windows 64-bit. Strony szybko się wczytują, zaś do przeglądarki dodany jest doskonale działający bloker reklam. Czegóż chcieć więcej? Warto również dodać, że także w przypadku telefonu z Androidem Brave sprawdza się doskonale.
  Najlepsza przeglądarka dla Windows 64-bit
 2. Firefox - pomijając drobne błędy działa dosyć poprawnie. Jakie to są błędy? Niestety wolno się uruchamia i nie działają na niej niektóre elementy typu flash: wtyczki facebooka, fanbox twittera czy oceny postów w wordpressie. [Przeczytaj: Facebook - wtyczki społecznościowe] Zapewne jest to spowodowane blokowaniem adobe flash przez firefoxa, aczkolwiek przyczyna może być inna - to tylko najbardziej prawdopodobna dla mnie wersja.
  Najlepsza przeglądarka dla Windows 64-bit
 3. Waterfox - to przeglądarka, z której obecnie piszę ten post. :) Przeglądarka dla użytkowników firefoksa, którym brakuje wersji 64-bitowej. Aplikacja opiera się na silniku i rozwiązaniach znanych z firefoxa. Innymi słowy, Waterfox to nic innego jak przeglądarka Firefox dostosowana dla architektury 64-bitowej. To 64-bitowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox, która została skompilowana ze stosownymi optymalizacjami. Dane (np. rozszerzenia) można przenieść z firefoxa, a wtyczki facebooka (dla odmiany) działają.
  Najlepsza przeglądarka dla Windows 64-bit
 4. Safari - przeglądarka stworzona nie z myślą o Windowsie i nie przez twórców Windowsa. Wersja dla Windowsa wprawdzie istnieje, jednakowoż już dawno jej nikt nie aktualizował i zatrzymała się w rozwoju w 2013 roku. Niby to nie jest tak dawno, ale dla przeglądarki są to całe lata świetlne i niemal średniowiecze. ;) Z tego względu na niektórych stronach, np. na pinterest, może ukazać się komunikat: "Używasz nieobsługiwanej przeglądarki (Safari 5). Spróbuj przerzucić się na nową przeglądarkę, np. Firefoxa albo Chrome.". Dają tym samym do zrozumienia, że twoja przeglądarka jest już bardzo stara, pochodzi z epoki kamienia łupanego i korzystali z niej jeszcze neandertalczycy. Ponadto z moich obserwacji wynika, że przy Safari znacząco zwiększa się temperatura CPU [Przeczytaj: Wysoka temperatura CPU - możliwe przyczyny]
  Najlepsza przeglądarka dla Windows 64-bit
 5. IE - no cóż... jest, bo jest. Można powiedzieć: na zapas. Przeglądarka zapasowa na wypadek, gdyby nie otwierała się ta właściwa, preferowana. Ma mnóstwo dodatków, których nie rozumiem i nie zawsze spotyka mnie ten zaszczyt, że się otwiera, ale cóż można poradzić: wszak to słynny Internet Explorer - pierwsza przeglądarka każdego użytkownika internetu. [Przeczytaj: Jak to, to ty nie wiesz?!?]
 6. Google Chrome - no cóż, osobiście nie mogę tak do końca polecić tej przeglądarki z czystym sumieniem. Zawsze miałam z nią problemy, głównie z nagłym skokiem CPU i pamięci RAM przy otwieraniu. [Przeczytaj: Pielęgnacja dysku - 5 ważnych kroków]. Ostatnio bez przerwy wyskakiwała mi awaria o dziwacznej nazwie "Kurza twarz!". Na szczęście odkryłam kilka magicznych sposobów na to, jak sobie z tą dziwną awarią radzić. [Przeczytaj: Google Chrome - błąd Kurza twarz!]. Google Chrome do dnia dzisiejszego stanowi dla mnie nie lada zagadkę. Potrafi w oka mgnieniu się popsuć i równie szybko się naprawić... albo i nie. Także u mnie Chrome pojawia się i znika, i znika. I znika. Już lepiej działa na Androidzie, aczkolwiek też bez rewelacji, gdyż pożera mnóstwo baterii.
 7. Opera - kiedyś nie działała, pobrałam ostatnią wersję i działa, choć... niekiedy jakby z bólem. Czasami bywa tak, że kiedy są otwarte 2 lub więcej kart, wówczas można pracować tylko na jednej. Na szczęście ostatnio Opera chodzi nieco sprawniej, więc możliwe, że wszystko w tej przeglądarce idzie ku dobremu.

No a przeglądarka Yandex? Hmmm... no u mnie nie działa, może na 34 bitach lepiej się sprawdza.

I tak jak podkreśliłam na samym początku: nie jest to artykuł "profesjonalny", jest to zbiór moich osobistych doświadczeń i spostrzeżeń związanych z przeglądarkami internetowymi. Możliwe więc, że coś pominęłam, nie zauważyłam bądź też przeoczyłam, nie spostrzegłam. Nie jestem informatykiem, jeno zwykłą użytkowniczką komputera oraz bogatej przestrzeni internetowej. :)
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.