07.03.2016

Jak utworzyć własne radio internetowe?

Lubisz muzykę, ale nudzi Cię monotematyczność dominująca w repertuarze popularnych stacji radiowych? Masz specyficzny gust muzyczny? Preferujesz określone gatunki muzyczne będące poza głównym nurtem trendowym? W takim razie pomyśl o założeniu własnego radia w przestrzeni internetowej! :)

Jak utworzyć własne radio internetowe?

Wbrew pozorom utworzenie własnego radia w internecie jest o wiele prostsze aniżeli mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. 
 
Najsampierw musimy zarejestrować się w serwisie tuba.fm. Po rejestracji i utworzeniu profilu możemy już przystąpić do utworzenia własnego radia internetowego. A więc do dzieła!
 

Jak utworzyć własne radio internetowe w 3 prostych krokach?

 
 1. Najeżdżamy myszką na przycisk menu znajdujący się na górnym pasku strony, zaś po najechaniu wybieramy opcję Stwórz własne radio
  Stwórz własne radio internetowe

  Stwórz własne radio internetowe
 2. Po kliknięciu Stwórz własne radio wybieramy nazwę radia, opis, logo radia, a następnie artystów, którzy mają umilać nam czas swoją muzyką.
  Stwórz własne radio internetowe

  Stwórz własne radio internetowe
 3. Kiedy już wstawiliśmy nazwę, opis, logo oraz wybraliśmy określonych artystów, możemy wreszcie przystąpić do zapisania naszego radia. Klikamy na przycisk Zapisz radio.
  Stwórz własne radio internetowe


I tak oto w 3 prostych krokach utworzyliśmy swoje własne radio internetowe. Teraz nic, tylko słuchać, zagłębiać się i odpływać w muzyce! :)

Ale zaraz! To jeszcze nie wszystko. Możemy również utworzyć widget Tuby z własnym radiem do wstawienia na stronę lub blog. Jak to zrobić?

Przechodzimy do swojego profilu i zwracamy uwagę na listę utworzonych uprzednio stacji radiowych. Przy wybranym radiu klikamy na trzy pionowe kropki i tym samym przenosimy się na stronę radia. Klikamy na przycisk Udostępnij (w tytule Podziel się).

Widget - własne radio internetowe

Widget - własne radio internetowe

Otworzy nam się okienko, w którym musimy kliknąć na opcję Wstaw radio na swoją stronę. W nowym oknie dostosowujemy wygląd widgetu: wybieramy rozmiar, kolor tekstu i tła, a także decydujemy, czy chcemy pokazywać logo (okładkę) radia czy też nie. Następnie kopiujemy kod iframe i wstawiamy go na wybraną przez siebie stronę.

Widget - własne radio internetowe

W bloggerze możemy wstawić kod bezpośrednio w post poprzez HTML bądź też na pasek boczny poprzez gadżet HTML/JavaScript. Na weebly możemy wstawić go w post lub na stronę poprzez kod osadzania. [Przeczytaj: Weebly - elementy w układzie strony]

Być może zainteresuje Ciebie również mój profil na tubie fm.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.