20.03.2016

Jak robić screeny? 2 sposoby robienia screenów w przeglądarce

Bardzo często zdarza się tak, że nie mamy na klawiaturze klawisza PrtScr służącego do robienia screenów, czyli tzw. zrzutów ekranu. Jak robić screeny bez klawisza PrtScr? Na ten temat była już mowa we wpisie Jak robić screeny? 2 proste sposoby robienia screenów bez PrtScr. Dzisiaj poznamy kolejne 2 sposoby robienia screenów, tym razem ściśle w przeglądarce*. 

*dotyczy przeglądarek chrome i firefox - innych pod kątem zrzutów nie sprawdzałam. [Przeczytaj: Najlepsza przeglądarka dla Windows 64-bit]

A więc... Jak robić screeny? Jakie konkretnie są te 2 sposoby robienia screenów w przeglądarce?


Sposób I - przez Awesome Screenshot

Awesome Screenshot to niesamowity i prosty w obsłudze program służący do... robienia screenów. Jednak nie jest to takie tam zwykłe robienie screenów, mamy tutaj wiele przydatnych funkcji. Możemy np. zrobić w wybranym miejscu blur (rozmycie). Nie chcesz udostępniać zrzutu, na którym są, powiedzmy, Twoje dane osobowe? Nic prostszego, nakładasz blur i tekst jest zamazany. Do wyboru masz również tekst, ramkę kwadratową i ramkę okrągłą, linie, strzałki (proste lub powyginane) oraz długopis i pędzel - i to wszystko w różnych kolorach, grubościach również. 

Jak robić screeny? 2 sposoby robienia screenów w przeglądarce

Jak robić screeny? 2 sposoby robienia screenów w przeglądarce


Sposób II - przez Nimbus Screen Capture

Nimbus Screen Capture to kolejny zajebisty program służący do robienia screenów w przeglądarce. Tutaj oprócz "zwykłych" opcji mamy m. in. takie cuda jak: podwójne strzałki, całościowy blur, ramki z zaokrąglonymi rogami czy też dymki na tekst.

Jak robić screeny? 2 sposoby robienia screenów w przeglądarce

Jak robić screeny? 2 sposoby robienia screenów w przeglądarce


Dodawanie rozszerzeń do chrome:
Menu → Więcej narzędzi → Rozszerzenia → Pobierz więcej rozszerzeń
lub:
Menu → Ustawienia → Rozszerzenia → Pobierz więcej rozszerzeń

Dodawanie rozszerzeń do firefoxa:
Instrukcja w ww. poście: Jak robić screeny? 2 proste sposoby robienia screenów bez PrtScr
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.