16.03.2016

Google Chrome - błąd Kurza twarz!

Tak, jak pisałam niedawno w poście dotyczącym przeglądarek internetowych na Windows 64-bit, z Google Chrome zawsze miałam jakieś problemy: nagłe skoki CPU, nagły wzrost pamięci RAM, mozolnie otwierające się strony bądź też nieotwierające się strony. Ostatnimi czasy poległam w obliczu powtarzającego się non stop błędu Kurza twarz! (ach, to niegrzeczne google - co za potworne wulgaryzmy!). Nie jest to proste, jednak przy odrobinie cierpliwości i dobrej woli ten denerwujący błąd Kurza twarz! da radę rozwiązać.

Google Chrome - błąd Kurza twarz!
Google Chrome - błąd Kurza twarz!

Co więc konkretnie należy zrobić?

 1. Najlepiej się nie certolić i już na wstępie zadziałać z grubej rury, czyli po prostu zresetować ustawienia przeglądarki Google Chrome. Jak zresetować ustawienia przeglądarki? Musimy wejść w Ustawienia → Pokaż ustawienia zaawansowane → Resetowanie ustawień, a następnie kliknąć w ramce Resetuj. Szczegóły na poniższych screenach: 
  Google Chrome - błąd Kurza twarz!


  Google Chrome - błąd Kurza twarz!


  Google Chrome - błąd Kurza twarz!

  Google Chrome - błąd Kurza twarz!
  Zresetowane zostaną również dodane przez nas rozszerzenia i dobrze być tego faktu świadomym. Na szczęście zostaną jedynie wyłączone, a nie usunięte, tak więc będzie można je włączyć na nowo - wówczas, gdy już uda nam się błąd rozwiązać.
 2. Można również całkowicie odinstalować przeglądarkę Google Chrome z komputera i pozbyć się wszelkich jej śladów, a następnie zainstalować na nowo - jednak nie zawsze ta metoda się sprawdza, ponieważ przyczyna może tkwić w którejś z aktualizacji przeglądarki i wówczas nic to nie da. Jest jednak szansa, że ta metoda zadziała, więc zawsze warto spróbować. Możemy odinstalować przeglądarkę poprzez Panel sterowania, a oprócz tego dogłębnie wyczyścić jej pozostałości np. poprzez program IObit Uninstaller [Przeczytaj również: Pielęgnacja dysku - 5 ważnych kroków]. Przeglądarka i tak nie działa i tak, więc w tym przypadku nie mamy akurat nic do stracenia odinstalowując ją. Po jakimś czasie można ją ponownie zainstalować i na nowo cieszyć się jej licznymi funkcjami.
  Google Chrome - błąd Kurza twarz!

  Google Chrome - błąd Kurza twarz!

  Google Chrome - błąd Kurza twarz!

 3. Jeżeli nie chcemy być zbyt radykalni i wolimy najpierw zadziałać po dobroci, wówczas możemy pokusić się o półśrodki, między innymi czyszczenie historii przeglądania lub odinstalowywanie po kolei wtyczek. Na forach komputerowych niektórzy piszą, że to pomaga, choć mnie osobiście nie pomogło - zapewne wszystko zależy od mało nam znanej przyczyny tegoż błędu.  
  Google Chrome - błąd Kurza twarz!

  Google Chrome - błąd Kurza twarz!

  Google Chrome - błąd Kurza twarz!

  Google Chrome - błąd Kurza twarz!

 4. Istnieje również spore prawdopodobieństwo, iż któryś program na komputerze blokuje działanie Google Chrome. [Przeczytaj również: Jak przyśpieszyć uruchamianie komputera?]. Może to być np. nadmiernie wyczulona kontrola ochrona konfiguracji DNS, nadwrażliwe zabezpieczenie przeglądarki bądź też zbyt dobrze działający antywirus. Dawnymi czasy, gdy miałam Avirę, często blokowała ona strony, gdzie wirusów wcale nie było. Należy zatem wyłączyć zbędne zabezpieczenia na komputerze. Czasami najprostsze rozwiązania okazują się być tymi właściwymi.
 5. Sprawdź aktualizacje przeglądarki, przeskanuj komputer pod kątem malware, wyczyść dysk ze zbędnych plików - to rady, które najczęściej można spotkać na forach. [Przeczytaj również: Windows - aktualizacja... i co dalej?]. Chociaż mnie najbardziej spodobała się porada dot. tego problemu o następującej treści: "na początek proponuję wpisać ten komunikat w google i sprawdzić co proponują inni w tej sprawie". No święte słowa, z pewnością nikt wcześniej na to nie wpadł.
Jeżeli znacie jeszcze jakieś sposoby na błąd Kurza twarz! oprócz wyżej wymienionych, podzielcie się nimi w komentarzach. Niech zostanie na przyszłość i dla internetowej potomności.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.