13.03.2016

Blogger - przyciski reakcji na blogu

Jak sprawdzić, czy dany post na blogu wywołuje jakąś reakcję u czytelnika? I czy w ogóle jest możliwe takie sprawdzenie? Owszem, jest ono możliwe. Na bloggerze do sprawdzania reakcji czytelników na dany post służą przyciski reakcji na blogu (reaction buttons). Cóż to takiego, jak one wyglądają?


Blogger - przyciski reakcji na blogu


Blogger - przyciski reakcji na blogu

Blogger - przyciski reakcji na blogu

Blogger - przyciski reakcji na blogu
Blogger - przyciski reakcji na blogu

Jak wstawić przyciski reakcji na blogu?


Najsampierw musimy wejść w tryb edycji kodu HTML bloga. Po otwarciu kodu ustalamy, gdzie konkretnie mają znaleźć się przyciski reakcji. Najlepiej jest umieścić je w stopce posta, gdyż jednak są trochę mniej ważne od tytułu posta, treści czy chociażby daty. :) Powiedzmy, że chcemy umieścić je w pierwszej linijce stopki. W tym celu odnajdujemy frazę:

<post-footer-line-1>

[Dla jasności: w CSS footer to stopka.]

W zależności od wybranego przez nas szablonu kodów pierwszej linijki stopki może być więcej. Jeżeli chcemy, aby buttony reakcji były widoczne nie tylko po wejściu w post, ale również na stronie głównej bloga z postami, musimy wybrać post-footer-line znajdującą się dokładnie pod kodem z jump-link, który wygląda mniej więcej tak (drobne szczegóły mogą się różnić w zależności od szablonu):

<b:if cond='data:post.hasJumpLink'>
      <div class='jump-link'>
        <a expr:href='data:post.url + &quot;#more&quot;' expr:title='data:post.title'><data:post.jumpText/></a>
      </div>
    </b:if> 

Blogger - przyciski reakcji na blogu

Kiedy już wreszcie wybraliśmy dogodne dla buttonów miejsce i ustaliliśmy, gdzie konkretnie wklepać kod, wówczas pozostaje nam już tylko wpisać treść tegoż właśnie kodu:


W praktyce na żywo wygląda on w ten oto sposób:

Blogger - przyciski reakcji na blogu

Po skopiowaniu powyższego kodu pozostaje nam już tylko cieszyć się z buttonów reakcji umieszczonych własnoręcznie na blogu.

No dobrze, a jak w takim razie jak edytować buttony reakcji? Domyślnie są ustawione na "zabawne, interesujące, fajne", a jeśli nam to nie wystarcza? Wówczas należy postąpić zgodnie z instrukcją zamieszczoną w poście Jak urozmaicić układ posta?. Konkretnie w punkcie 4.

Pozdrawiam i mam nadzieję, iż ten post okazał się pomocny.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.