03.02.2016

Wordpress - jak dodać blog do Google Search Console?

Wydawać by się mogło, że skoro na darmowym wordpressie nie ma dostępu do kodu strony, to nie ma również możliwości dodania bloga do narzędzi google dla webmasterów. Otóż... nic bardziej mylnego! Możemy dodać i zweryfikować nasz blog na wordpressie w bardzo prosty sposób.

Na początku musimy oczywiście wejść w narzędzia google dla webmasterów (Google Webmaster Tools, Google Search Console). Następnie klikamy na rzucający się w oczy wielki button Dodaj.

Google Webmaster Tools - dodaj blog

Dodając blog musimy wpisać w rubryce jedynie jego adres URL, co pozwoli nam przejść dalej. Wpisujemy więc ów adres i klikamy... Dalej.

Google Webmaster Tools - dodaj blog

Otworzy nam się strona zawierająca kod do wpisania oraz metody jego wprowadzenia. My wybieramy Metody alternatywne. Kod odnajdujemy w punkcie "Tag HTML", tak jak przedstawiłam na poniższym screenie:

Google Webmaster Tools - Tag HTML

Kopiujemy kod, lecz nie zamykamy jeszcze strony, gdyż będzie nam ona później potrzebna do weryfikacji. Zostawiamy więc stronę otwartą i przechodzimy do Kokpitu Wordpressa (WP Admin).

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Przeczytaj również:
Pozycja bloga w wyszukiwarce
Zgłaszanie treści do google
Jak zmniejszyć liczbę linków na stronie?
HTML: Jak wstawić obrazek?
Wordpress -menu
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Wordpress - WP Admin

Będąc już w Kokpicie odnajdujemy zakładkę Narzędzia, po czym klikamy na Dostępne narzędzia.

Wordpress - Narzędzia

Wordpress - Narzędzia

W tychże dostępnych narzędziach zwracamy baczną uwagę na Website Verification Services. To tam znajduje się rubryka Google Webmaster Tools, w którą należy wpisać skopiowany uprzednio kod.

Wordpress - Google Webmaster Tools

Wordpress - Google Webmaster Tools

Klikamy na "Zapisz zmiany", a następnie powracamy do otwartej strony Google Webmaster Tools. Klikamy na przycisk weryfikacji i od tej pory możemy cieszyć się nowo dodaną do tej usługi stroną. 
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.