02.01.2016

Jak dodać disqus na tumblr?

Całkiem niedawno pisałam o tym, jak zainstalować disqus na bloggerze. Dzisiejsza tematyka będzie bardzo podobna, tyle że głównym bohaterem zamiast bloggera stanie się tumblr. Tak, na tym serwisie również można zainstalować disqus. Ba, jakby tego było mało, to instalacja disqusa jest tam nawet dużo prostsza. Nie wierzycie? A więc przeczytajcie dzisiejszy post.

Na początku, jeżeli już mamy konto na disqusie, wchodzimy w panel administracyjny naszego bloga. W tym celu klikamy na ikonkę narzędzi (Settings) znajdującą się obok awatara, a następnie wybieramy opcję Admin... czyli na razie wszystko jest tak samo, jak w bloggerze. Jeżeli mamy dodany więcej aniżeli jeden blog, musimy wybrać z listy któryś z nich. W tym celu klikamy na Your sites albo dodajemy nowy blog klikając na +New.

Po wykonaniu tych czynności zaznaczamy opcję "Installing Disqus"... i nawet pierwsze screeny z postu o bloggerze będą się idealnie nadawać do zobrazowania wyżej opisanej instrukcji.

Disqus - instalacja

Disqus - instalacja

Disqus - instalacja

Zmiana następuje dopiero przy wyborze platformy... co zresztą nie może dziwić.

Zamiast bloggera wybieramy tumblr, gdyż teraz to właśnie tam chcemy dodać ów zacny system komentarzy, jakim jest disqus.

Disqus - instalacja na tumblr

Kiedy już klikniemy na ikonkę tumblr, wówczas okaże się, iż instalacja jest dosłownie tak prosta, że aż ciężko w to uwierzyć. Nie musimy nic dodawać, nic kopiować, nic wycinać ani edytować. No, może prawie nic nie musimy kopiować, gdyż nazwę z punktu 2 jednak dobrze byłoby skopiować lub zapamiętać. To nazwa strony, którą wybraliśmy na samym początku: przyda się później, kiedy wejdziemy na tumblr.

Disqus - instalacja na tumblr

I właśnie w tym momencie przechodzimy już do naszego mikrobloga na tumblr. Otwieramy opcję edycji szablonu.

Tumblr - edycja szablonu

W edycji szablonu mamy OPCJE SZABLONU - i to właśnie na nie zwracamy baczną uwagę. W tychże opcjach szablonu, dosłownie na samym końcu, znajduje się pole o tajemniczo brzmiącej nazwie Disqus Shortname. Tak, to tutaj właśnie będzie pasowała nazwa (shortname) znajdująca się wcześniej w punkcie 2. I tę właśnie nazwę należy wpisać w rubrykę Disqus Shortname.

Disqus Shortname - tumblr

Tumblr - Disqus Shortname

Wpisujemy tę nazwę z punktu 2... i co dalej? Ano nic.

Nic, bo to już jest koniec: disqus został zainstalowany na naszym mikroblogu.

Nie wierzycie? A jednak! Oto dowód: mój mikroblog na tumblr

Disqus na tumblr

Jest disqus? Jest! I to wszystko w zaledwie kilku prostych krokach.

A co, jeśli się nie uda? Może się tak zdarzyć, jeżeli mamy szablon inny niż Optica. Wówczas musimy powrócić do disqusa i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w linku do Note (to ta informacja pod spodem, na dole strony). Wstawiamy na nasz mikroblog dwa proste kody i... co, jest disqus? Jest! 
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.