15.12.2015

Wordpress - jak połączyć blog z mediami społecznościowymi?

Być może wielu z was nie zdaje sobie z tego sprawy, ale łącząc swój blog z mediami społecznościowymi zyskujemy możliwość automatycznego publikowania postów, czyli publikowania postów z bloga na określonej stronie społecznościowej bez naszego pośrednictwa. Jest to rozwiązanie wyjątkowo wygodne oraz pozwaljące oszczędzić mnóstwo cennego czasu.

Niedawno pisałam o tym, jak połączyć bloggera z naszymi stronami społecznościowymi za pomocą twitterfeed oraz za pomocą feedburnera. Z wordpressem sprawa staje się jeszcze prostsza, albowiem na blogu wordpressowym nie ma konieczności rejestrowania się na jakichkolwiek dodatkowych stronach, wszystkie potrzebne narzędzia są dostępne "na miejscu", w kokpicie bloga.

A więc przechodząc już do sedna sprawy: aby połączyć swój blog ze stronami w mediach społecznościowych, musimy wejść w Kokpit (WP Admin), a następnie odszukać zakładkę Ustawienia. Po kliknięciu w Ustawienia wybieramy opcję Dzielenie się. Zostaniemy przeniesieni do Sharing Settings, czyli ustawień publikowania postów w mediach społecznościowych. Aby takowe zaistniały, musimy w pierwszej kolejności połączyć konta w serwisach społecznościowych z naszym blogiem na wordpressie.

Wordpress - WP Admin

Wordpress - Kokpit

Wordpress - Dzielenie się

Klikamy na Połącz obok ikonki i nazwy wybranego przez nas serwisu, a następnie logujemy się na niego, aby dokończyć proces łączenia kont.

Jeżeli łączenie kont przebiegło pomyślnie, w aplikacjach naszych stron społecznościowych powinien znaleźć się wordpress.

Facebook - aplikacje

Twitter - aplikacje

Jak widać na ostatnim ze screenów, również profil na gravatarze da się połączyć z mediami społecznościowymi. Jak to zrobić?

Przechodzimy na stronę gravatara, logujemy się i klikamy na My Profile. Z listy dostępnych opcji wybieramy Verified Services.

Teraz wystarczy już tylko, że wybierzemy z listy pożądane przez nas serwisy, na których oczywiście znajdują się nasze profile lub strony społecznościowe.

Gravatar - łączenie kont

Działa? Działa! Najlepiej pokażę to na własnym przykładzie: http://pl.gravatar.com/introwertyczka1

Gravatar - połączone konta

Jak nietrudno zauważyć, automatyczna publikacja postów z wordpressa na serwisy społecznościowe jest banalnie prosta. Banalnie prosta, a ile czasu potrafi oszczędzić. No i najważniejsze: czy działa? Działa jak najbardziej.

Facebook - połączenia z wordpressem
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.