02.12.2015

Jak zainstalować disqus na bloggerze?

Ostatnimi czasy pisałam o swoich spostrzeżeniach związanych z półtorarocznym obcowaniem na blogach z popularnym systemem komentarzy, który zwie się disqus. W chwili obecnej disqus jest znany chyba każdemu blogerowi, a jego popularność wciąż rośnie i rośnie, a co za tym idzie: liczba użytkowników disqusa stale się powiększa. [Przeczytaj: 1,5 roku z disqusem + LBA]

Instalacja disqusa na bloggerze jest bajecznie prosta, niemniej jednak warto zawczasu się z nią zaznajomić. Chociażby po to, aby przy procesie instalacji mieć już z górki i nie musieć zapoznawać się z całym systemem od początku.

Na początku, jeżeli już mamy konto na disqusie, wchodzimy w panel administracyjny naszego bloga. W tym celu klikamy na ikonkę narzędzi (Settings) znajdującą się obok awatara, a następnie wybieramy opcję Admin.

Disqus - Admin

Jeżeli mamy dodany więcej aniżeli jeden blog, musimy wybrać z listy któryś z nich. W tym celu klikamy na Your sites, tak jak widać na poniższym screenie.

Disqus - wybieranie bloga

Ewentualnie możemy dodać nowy blog klikając na +New.

Po wykonaniu tych czynności zaznaczamy opcję "Installing Disqus" - otworzy się kolejna strona z hasłem w nagłówku "Choose your platform".

Disqus - instalacja

Disqus - instalacja

Jak nietrudno się domyślić, dołączając disqus do bloggera, wybieramy z listy platform właśnie blogger. Po kliknięciu na ikonę bloggera zostaniemy przeniesieni do sekcji "Setup instructions for Blogger" i w tejże sekcji zaznaczamy punkt pierwszy, który brzmi: Add *nazwa profilu* to my Blogger site.

Disqus - Setup instructions for Blogger

Po zaznaczeniu punktu pierwszego przekieruje nas na nową kartę zatytułowaną "Dodaj element strony". Teraz z rozwijanej listy wybieramy ten blog, na którym umieszczone mają być komentarze disqusa. Klikamy na przycisk "Dodaj widget".

Disqus - Dodaj widget
Po dodaniu widgetu znajdziemy się nagle w układzie naszego bloga. Będziemy mieli okazję zauważyć, iż widget disqusa został dodany do układu. Hurra, udało się! :) Disqus został zainstalowany, znajduje się już na naszym blogu i teraz możemy czekać na pierwsze w tym systemie komentarze.

Disqus w układzie bloga

Warto również wspomnieć, iż w przypadku już zainstalowanego disqusa niekiedy mogą wystąpić komplikacje przy zmianie szablonu. Owe komplikacje polegają na tym, że gdy zmienimy szablon, disqus nagle... znika z bloga. Nie należy się tym przejmować, gdyż istnieje wyjątkowo proste rozwiązanie tego z pozoru skomplikowanego problemu. Wystarczy jedynie... zainstalować ponownie disqus. Wówczas komentarze powrócą w magiczny sposób i dalej będziemy mogli cieszyć się tym niesamowitym systemem komentarzy.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.