04.10.2015

Z-Nation s02: gdzie można obejrzeć?

Pierwszy sezon serialu Z-Nation dał się poznać jako doskonała alternatywa dla Walking Dead. O ile w Walking Dead podeszli do tematu bardziej od strony emocjonalnej i filozoficznej, o tyle Z-Nation okazał się być doskonałym serialem akcji z elementami absurdalnego czarnego humoru. 

Z-Nation s02: gdzie można obejrzeć?

W dodatku występują tutaj dwa rodzaje zombiaków: zombiaki tradycyjne w wersji slow oraz zombiaki w wersji speed, mega szybkie i biegające. Owo zróżnicowanie szybkości szwędaczy zostało wyjaśnione chyba już w pierwszym odcinku serialu: te bardziej żywotne szwędy to są te bezpośrednio po przemianie. Wigor tracą dopiero z upływem czasu. 

Mamy tutaj również zwierzaki-zombie. Póki co najlepiej zapamiętałam zombie-niedźwiedzia uwięzionego w stodole feministek. Takie drobne urozmaicenia stanowią uatrakcyjnienie serialu i sprawiają, że jest on bardziej ciekawy i przyjemniejszy w odbiorze dzięki nowatorskiemu podejściu do tematu. Czego jak czego, ale pomysłowości nie można twórcom Z-Nation odmówić. Więcej na ten temat nie napiszę, żeby nie spojlerować.

Pierwszy sezon Z-Nation emitowany był dosyć późną porą w niedziele na pulsie. Niestety drugi sezon tego zajebistego serialu nie jest w chwili obecnej dostępny nigdzie w telewizji. Podobnie dostępny nie jest ani na kinomanie ani na twoje seriale. Zaś na większości stron można do obejrzeć jedynie w wersji angielskiej, bez tłumaczenia. Dla mnie i dla wielu osób, które tak jak ja, nie znają zbyt dobrze angielskiego, jest to pewnego rodzaju przeszkoda powodująca niepełny odbiór fabuły serialu.

Z-Nation s02: gdzie można obejrzeć?


Na szczęście istnieją strony zawierające zbiór linków, na których nie wymagają ani opłat ani rejestrowania się w serwisie.

Zbiór linków do pierwszego odcinka drugiego sezonu: http://www.tvseriesonline.pl/z-nation/2x01-126/

Wg mojej osobistej oceny najszybciej z listy ładuje się film opublikowany pod tym linkiem:
Podobny problem występuje również z innymi serialami wymagającymi tłumaczenia (np. z pierwszymi sezonami Zabójczych umysłów) - ciężko je gdzieś znaleźć, a na kinomanie, jeśli już jakimś cudem są, to w dość kiepskiej jakości. Wówczas można wejść właśnie na którąś z takich baz linków: http://www.tvseriesonline.pl lub http://alltube.tv i obejrzeć serial klikając na któryś link z listy. Jednak należy pamiętać, że nie wszystkie linki zawsze działają - sprawdzić to możemy jedynie metodą prób i błędów.

I akurat w przypadku Zabójczych umysłów: http://www.tvseriesonline.pl/criminal-minds/zabojcze-umysly-1-sezon-pl/ nie wszystkie linki otwierają się prawidłowo. Jednak dobrze jest wiedzieć, że w razie niemożności odnalezienia danego serialu bądź konkretnego sezonu lub odcinka istnieją takie bazay linków, dzięki którym czasem coś ciekawego można znaleźć. W końcu nie każdy ma ochotę zaśmiecać niepotrzebnie dysk kolejnymi plikami, wnosić jakieś opłaty bądź też rejestrować się na siłę w kolejnym serwisie, skoro ogląda film online raz na parę miesięcy.

Jeżeli ktoś chce tylko sprawdzić, o czym jest dany serial lub konkretny jego odcinek, zawsze może obejrzeć pierwsze 10 minut na chomikuj. Jednak ostatnimi czasy i to nie jest już takie proste, bo chomik nadgorliwie usuwa pliki. Nawet i mnie bez powiadomienia usunąć dość sporą liczbę plików, mimo że mam chomika z dostępem jedynie na hasło.

A wy co sądzicie o Z-Nation? Jak wypada ten serial w porównaniu z kultowym The Walking Dead?
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.