30.08.2015

Publikacja z Wordpressa na Google+ - ustawienia widoczności

Wordpress, w przeciwieństwie, do bloggera, oferuje usługę automatycznej publikacji postów na strony społecznościowe. Jest to niesamowicie wygodne. Dlaczego? Przeczytaj post dotyczący automatycznej publikacji postów przez feedburner oraz post dotyczący automatycznej publikacji postów przez twitterfeed.

W zasadzie automatyczna publikacja postów na wordpressie działa bez zarzutu, z jednym wszakże wyjątkiem. Tym wyjątkiem jest strona społecznościowa na Google Plus.

Co konkretnie jest nie tak?

Otóż automatycznie publikowane posty na Google Plus są widoczne... jedynie dla autora strony. I dla nikogo więcej.

W jaki sposób naprawić ten błąd?

Otwieramy naszą stronę na Google Plus i wchodzimy w zakładkę Ustawienia. Możemy dostać się tam poprzez rozwijany pasek albo ikonkę strony.

Następnie zjeżdżamy trochę w dół i odnajdujemy kategorię Aplikacje i aktywność. Klikamy na przycisk Zarządzaj aplikacjami i aktywnością.

Publikacja z Wordpressa na Google+ - ustawienia widoczności

Po naciśnięciu przycisku wybieramy na pasku górnym pierwszą od lewej opcję, czyli Aplikacje. Tam powinien znajdować się wordpress, jeżeli wcześniej połączyliśmy konta celem automatycznej publikacji postów.

Publikacja z Wordpressa na Google+ - ustawienia widoczności

Kiedy już przebrnęliśmy przez te wszystkie pułapki i po wielu zmaganiach dotarliśmy do zakładki Twoje aplikacje, musimy edytować w niej ustawienia widoczności. W tym celu klikamy na edytuj, a następnie wybieramy widoczność publiczną.

I gotowe, od tej pory nasze posty będą opublikowane na Google Plus dla całego świata.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.