05.08.2015

Alias pocztowy - co to takiego?

Niekiedy może zdarzyć się tak, iż nie wystarcza nam jeden adres mailowy przypisany do danej poczty. Np. chcielibyśmy, aby nasz adres brzmiał poważniej i lepiej wyglądał w CV bądź też po prostu poprzedni adres trochę już nam się znudził. Co wówczas możemy zrobić? Czy trzeba od razu zakładać nową pocztę specjalnie po to, by mieć nowy adres? 

Na szczęście nie trzeba aż tak się poświęcać i zakładać oddzielnie nowej poczty, gdyż z pomocą przychodzą nam tzw. aliasy pocztowe. Cóż to jest za twór?

Alias pocztowy (łac. alias - inaczej zwany, pseudonim, znany jako) - jest to alternatywny adres konta e-mail stworzony dla wybranej skrzynki poczty elektronicznej; dodatkowa nazwa konta poczty elektronicznej. Dzięki aliasowi pocztowemu można posiadać kilka adresów pocztowych wskazujących fizycznie na jedno konto. Listy wysyłane na dodatkowy adres e-mail będą kierowane do skrzynki e-mail, do której alias został przypisany.

Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że nie ma potrzeby tworzyć kilku skrzynek e-mail z różnymi hasłami dostępu. Wystarczy jedna skrzynka e-mail z jednym hasłem, do której będzie prowadzić kilka aliasów (dodatkowych adresów e-mail).

Jak utworzyć alias pocztowy? 

Tworzenie aliasu poczty elektronicznej jest wręcz banalnie proste. Tutaj mamy przykład z poczty na wp:

Tworzenie aliasu pocztowego

Tworzenie aliasu pocztowego

Jak możemy zauważyć na powyższych screenach, należy wejść w opcje → ustawienia konta → aliasy. Po wykonaniu tych czynności wystarczy już tylko wpisać nowo wybrany przez nas adres dodatkowy poczty. Ów adres zostanie dopisany do listy aliasów naszego konta e-mail jako alias.

Warto również wiedzieć, iż nie każda poczta posiada w ofercie tworzenie aliasów pocztowych. Np. słynny gmail w chwili obecnej nie oferuje funkcji aliasów pocztowych. Zawsze jest jednak nadzieja na to, że może w przyszłości fakt ten ulegnie zmianie.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.