23.06.2015

Poczta na WP - błąd połączenia #006

Poczta na wp nigdy nie była i nie jest wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o skuteczność i szybkość działania. Bardzo wolno się wczytuje, niekiedy wyskakują jakieś błędy. Wspominałam już o tym w poście poświęconemu tematowi wyboru skrzynki mailowej.

Poczta elektroniczna

Ostatnimi czasy na różnego rodzaju forach użytkownicy poczty WP skarżą się na permanentnie występujący błąd określany jako błąd #006. Mnie również tenże błąd nie ominął, również przeżyłam z nim niemiłe spotkanie trzeciego stopnia.

Na czym konkretnie ów błąd #006 polega? W czym on aż tak bardzo przeszkadza? Ano w tym, że w ogóle nie wczytują się wiadomości odebrane. Poczta nie może odnaleźć folderu Odebrane.

Czy jest na to jakaś rada? Okazuje się, że jest.

Kiedy po raz kolejny nie możemy dostać się do naszej zacnej poczty i po raz kolejny wyskakuje komunikat na temat błędu #006, możemy zaradzić temu w bardzo prosty sposób. Zamiast pisać od razu skargi lub prośby do administracji poczty możemy zwyczajnie... utworzyć nowy folder.

Brzmi głupio, absurdalnie? Owszem, ale to działa.

Kiedy już zorientowaliśmy się, że oto padliśmy ofiarą komunikatu o błędzie #006, klikamy na Zarządzaj folderami (ewentualnie na foldery, jeżeli owa pozycja jest widoczna).

Poczta WP - błąd #006

Funkcja Zarządzaj folderami powinna znajdować się pod folderami, a w przypadku błędu na miejscu, które powinno być pod folderami. Dokładnie tak, jak widzimy na powyższym screenie.

W następnej kolejności klikamy na pierwszą widoczną na liści opcję, czyli Stwórz nowy folder.

Poczta WP - Stwórz nowy folder

Poczta WP - Stwórz nowy folder

Wybieramy nazwę folderu i tworzymy go. Po chwili już wszystkie foldery powinny stać się dla nas widoczne. Dostęp do poczty został w magiczny sposób odzyskany.

Dziwna metoda? Owszem - dziwna, aczkolwiek skuteczna. Działa, bo sama przetestowałam. :)
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.