28.03.2015

Windows - aktualizacja... i co dalej?

Aktualizacja Windows
 
O tym, jak bardzo ważne jest regularne aktualizowanie systemu Windows, pisałam już w poście dotyczącym pielęgnacji dysku. Jednak, kiedy system jest już zaktualizowany, należy dodatkowo zrobić coś jeszcze...

Oczyścić pliki systemowe i usunąć starsze wersje aktualizacji


W jaki sposób tego dokonać? To bardzo proste.

Na początku otwieramy znany program Oczyszczanie Dysku, który jest już wgrany w system.

Windows - Oczyszczanie Dysku
Program Windows Oczyszczanie Dysku

W następnej kolejności klikamy na przycisk administratora Oczyść pliki systemowe znajdujący się bezpośrednio pod opisem funkcji, jaką pełnią usuwane przez nas pliki. Na screenie ów przycisk jest zaznaczony w ramce:

Oczyść pliki systemowe
Oczyść pliki systemowe

Klikamy, czekamy i...

Po otwarciu się kolejnego okna zawierającego listę plików do usunięcia, tym razem plików systemowych, zaznaczamy pozycję Windows Update - oczyszczanie.

Windows Update - oczyszczanie
Windows Update - oczyszczanie

Po zaznaczeniu Windows Update - oczyszczanie wciskamy przycisk OK i czekamy na usunięcie z dysku zbędnych plików i zwolnienie na nim miejsca. Niekiedy konieczne może się okazać ponowne uruchomienie komputera.


Dzięki usunięciu starszych wersji aktualizacji skutecznie oczyścimy dysk z całkowicie zbędnych plików, a tym samym zapewnimy mu sporą ilość nowego wolnego miejsca. Warto więc od czasu do czasu wykonać efektywne oczyszczanie plików systemowych.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.