26.02.2015

Szablon "Rewelacja" - jak podnieść nagłówek?

Bloggerowski szablon "Rewelacja" (Awesome) jest bez wątpienia szablonem przepięknym i posiada fantastyczne, przepiękne warianty wyglądu. Powiedziałabym nawet, że rewelacyjne. 

Najwyraźniej nazwa szablonu nie jest przypadkowa.

[Przeczytaj również: Najpiękniejsze szablony na blogi]

Niestety, szara wersja wyglądu tego przepięknego szablonu posiada również jedną bardzo poważną wadę. Mianowicie...

Po usunięciu paska nawigacyjnego nagłówek bloga ma bardzo dziwne położenie, jest nietypowo umiejscowiony. Tytuł bloga wydaje się być mocno obniżony, zaś nad tytułem pozostaje wiele pustej przestrzeni, wiele wolnego pola... do popisu. W związku z tym faktem strona sprawia wrażenie obniżonej na siłę i aż prosi się o podniesienie i przywrócenie jej do stanu normalności.

Czy jest na to jakaś rada? Oczywiście!

Wystarczy jedynie pogrzebać trochę w kodzie HTML bloga (Szablon - Edytuj kod HTML) i problem zostanie zażegnany.

Kiedy już znajdziemy się w trybie edycji kodu HTML, wówczas musimy wyszukać odpowiednią frazę. Klikamy Ctrl+F (więcej na temat skrótów klawiaturowych w tym oto poście) i wpisujemy frazę:

Header Top Padding

 

W całym kodzie tegoż szablonu owa fraza występuje tylko raz, więc nie powinno być żadnych problemów z jej odnalezieniem.

Po kliknięciu Enter całość szukanego fragmentu powinna prezentować się mniej więcej właśnie tak:

Header Top Padding

W zaznaczonych miejscach należy zmienić wartości z "liczbapx" na zwykłe 0, tak jak ja to zrobiłam. Po tejże zmianie nagłówek w magiczny sposób zajmie należne sobie położenie i tytuł bloga nareszcie będzie wyglądać tak, jak wyglądać powinien. Strona zostanie podniesiona.

Jak już wyżej wspomniałam, tego typu problem nie występuje we wszystkich wersjach tegoż szablonu, np. nagłówek w wersji różowej wygląda całkowicie normalnie, nagłówek nie jest obniżony:

Szablon "Rewelacja" na blogu

Problem obniżonego nagłówka dotyczy wersji szarej. Na szczęście jednak ów szablon w problematycznej wersji szarej po zmianie wartości na 0 w sekcji Header Top Padding również wygląda normalnie i prezentuje się... co tu dużo mówić, rewelacyjnie:

Szablon "Rewelacja" na blogu

Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.