18.02.2015

Jak dodać przyciski społecznościowe? II

Jak już wspominałam w poprzednim poście dotyczącym dodawania przycisków społecznościowych, owe przyciski (buttony) społecznościowe urozmaicają wygląd naszego zacnego bloga, jak również umożliwiają czytelnikom szybkie dotarcie do naszych profili i stron społecznościowych. Informują także odwiedzających, iż takie profile i strony w ogóle posiadamy, gdyż nie zawsze jest to wiadome.

Social media

Oprócz strony wymienionej wyżej w linku, która niewątpliwie posiada bogaty zbiór ikon, istnieje również strona, która w niczym nie ustępuje tamtej. Tą stroną jest iconfinder. Na niej również można znaleźć całe mnóstwo pięknych ikon społecznościowych, które można albo zapisać na dysku albo skopiować bezpośrednio. Nie trzeba pobierać całych zestawów ikon, można pobrać pojedynczą ikonkę lub, co jeszcze lepsze, skopiować ją bezpośrednio na blog. Skopiowanie adresu ikonki na blog znacznie ułatwia całą sprawę i czyni proces dodawania przycisków jeszcze prostszym i szybszym.

Przyciski społecznościowe na blogu

Przyciski społecznościowe na blogu

W iconfinder po wejściu na stronę główną wita nas ogromna wyszukiwarka (Search for icons). W tę oto wyszukiwarkę należy wpisać szukane frazy. W naszym przypadku owe frazy dotyczyć będą ikon społecznościowych, wpisujemy więc: social icon. Można też wpisać social icons, social button lub social media, jednakże zauważyłam, że właśnie po frazie social icon najwięcej ikonek można znaleźć.

Po kliknięciu otworzy nam się strona z całym mnóstwem ikon. Nie wszystkie z tych ikon są darmowe. Aby wyświetlały się wyłącznie te darmowe, należy najechać na menu boczne i kliknąć na Price - Free, tak jak przedstawiłam to na poniższym screenie:

Price - Free

Jeżeli któraś z ikonek przypadnie nam do gustu, wówczas klikamy na nią. Ukaże nam się ona w całej okazałości, mamy również do wyboru różne jej rozmiary (Show size). Żeby mieć dostęp do całego zestawu tego rodzaju ikon, musimy zjechać nieco w dół i kliknąć na przycisk z napisem View all icons in icon set. Po kliknięciu tegoż przycisku otworzy nam się cały zestaw z danym rodzajem ikon:

View all icons in icon set

Tutaj tak samo możemy kliknąć na wybraną ikonkę, dostosować jej rozmiar (Show size) i pobrać ją na dysk na pomocą przycisku PNG, ewentualnie za pomocą prawego przycisku myszy i polecenia Zapisz obrazek. Ten drugi sposób jest nawet o wiele lepszy, gdyż po iluś tam pobraniach poprzez przycisk PNG, wyskakuje informacja, że trzeba się zalogować, jeżeli chce się pobierać dalej. Natomiast w przypadku pobierania obrazka za pomocą myszy nie trzeba się nigdzie logować i ma się spokój.

Jeżeli zaś nie chcecie niczego pobierać i zaśmiecać dysku, a jedynie zdobyć ikonkę np. do gadżetu HTML/JavaScript, wówczas musicie kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Kopiuj adres obrazka. Nie obrazek, tylko sam adres obrazka. Tak zdobyty adres obrazka możecie dodać do ww. gadżetu po to, aby utworzyć pasek przycisków społecznościowych:

Kopiuj adres obrazka

I tak, jak już wspominałam w ww. poście, ów adres obrazka (img src=) wystarczy dopasować do adresu naszej strony społecznościowej (a href=), dodać tytuł wyświetlany po najechaniu na obrazek (title=) oraz tekst alternatywny (img alt=). Dwa ostatnie elementy pomagają w pozycjonowaniu obrazka, o czym już wspominałam w tymże poście.

Niektóre z ikonek społecznościowych na iconfinder posiadają puste pole, np. ikonki z owieczkami (no co? Lubię owieczki). Żeby dotrzeć do ikonek z owieczkami bądź też do innych mniej popularnych, trzeba przejechać trochę dalej, nacisnąć przycisk Show more icons i jeszcze zjechać w dół:

Show more icons

Niektóre z owieczek zawierają puste pola, cóż można z takimi pustymi polami zrobić?

Owieczka z pustym polem

Można np. pobrać biedną nieprzypisaną owieczkę na dysk, a następnie wgrać ją jako własny obrazek do programu picmonkey, o którym już wspominałam przy okazji wpisu o graficznym "czytaj dalej":

Picmonkey - własny obrazek

Po wgraniu możemy w środek owieczki dodać ikonkę portalu, który został pominięty w innych owieczkach. Ja np. dodałam do środka ikonkę Bloglovin (to ta ostatnia w szeregu owieczka):

Owieczki na blogu

Przy okazji na pasku bocznym można zobaczyć inne przyciski społecznościowe pochodzące z pierwszej opisywanej przeze mnie strony. I do jednych i do drugich przycisków dodałam style CSS, które stanowią miłe urozmaicenie przycisków społecznościowych, ale to już jest temat na inny post. :)
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.