19.01.2015

Disqus - jak skonfigurować czarną listę?

Bywają nieraz takie sytuacje, że na blogu pojawi się jakiś hejter. Czy jeśli mamy zainstalowany system komentarzy disqus, to jesteśmy wobec takiego hejtera całkowicie bezbronni? Oczywiście, że nie!

Z pomocą przychodzi nam wówczas czarna lista disqus (Blacklist). Możemy dodać do niej zarówno naszego hejtera, jak również inne niezbyt lubiane przez nas osoby, które posiadają profil na disqus.

Jak zatem dodać określonego użytkownika platformy disqus do czarnej listy?

Na początku oczywiście logujemy się na disqus i po wciśnięciu ikonki z awatarem lub ikonki Settings przechodzimy do panelu administracyjnego (Admin). To właśnie w tymże panelu możemy zarządzać swoimi zacnymi blogami, jeżeli, rzecz jasna, zostały one wcześniej podpięte do systemu komentarzy disqus. :)

Disqus - Admin

Settings - Admin

W następnej kolejności musimy wybrać któryś z blogów, jeżeli mamy zapisanych więcej niż jeden. W tym celu klikamy na ikonkę umieszczoną w lewym górnym rogu, dokładnie obok napisu All Sites > Moderate, po czym wybieramy określony blog.


Przechodzimy do Moderation Settings i zaznaczamy Blacklist/whitelist. Możemy wejść również poprzez Settings - Filters.

Disqus - Czarna lista

Settings - Filters

Zjeżdżamy na sam dół tej strony i tam już możemy spokojnie skonfigurować naszą własną czarną listę i dodać do niej osoby na blogu niepożądane. Jak to zrobić? Odnajdujemy Search i wpisujemy do niej nazwę wrednego użytkownika. Samą nazwę, bez niczego. Następnie klikamy na przycisk Add item.

Powiedzmy, że chcemy zablokować... mnie. Wpisujemy więc w Search moją nazwę profilu disqus, czyli Introwertyczka.

Disqus - dodawanie użytkownika do czarnej listy

Po wciśnięciu przycisku Add item naszym oczom ukaże się rząd czterech rubryk do wypełnienia. W rubryce List zostawiamy Blacklist, w rubryce Type wybieramy Username, w rubrykach Value i Notes wpisujemy nazwę niepożądanego na blogu użytkownika, którą chwilę wcześniej wpisaliśmy w Search.

Po wykonaniu tych czynności klikamy na przycisk Submit, aby zapisać wprowadzone zmiany. Dzięki temu czarna lista disqus stała się dłuższa o jeden rząd i bogatsza w jednego użytkownika więcej.

Disqus - dodawanie użytkownika na czarną listę

I tym oto prostym sposobem wredny hejter został właśnie zablokowany na naszym zacnym blogu. :)
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.