28.11.2014

Twitter - jak zrobić fanbox?

Fanbox Twittera to nic innego jak wtyczka umożliwiająca gościom zobaczenie, ilu konkretnie mamy obserwatorów, a także przyłączenie się do ich grona bez zbędnego wchodzenia na Twitter.

Jak nietrudno się domyślić, Fanbox Twittera stanowi odpowiedź na Likebox Facebooka. Mimo to procesy umieszczania na blogu tych dwóch wtyczek znacznie się od siebie różnią.


Twitter Fanbox

O tym, w jaki sposób wstawić na blog facebookowy likebox, możecie poczytać we wpisie dotyczącym wtyczek oferowanych przez Facebook, a także we wpisie dotyczącym wyróżniania aktywnych czytelników. Jednak jak wygenerować kod do wstawienia twitterowego fanboxa?

W pierwszej kolejności należy wejść na tę oto stronę i nacisnąć przycisk Generate Code.

Generowanie Twitter Fanbox

Następnie należy zezwolić aplikacji na korzystanie z naszego konta Twitter, a po dostaniu się do opcji tworzenia fanboxa - zmienić dowolne wartości dotyczące m. in. wysokości i szerokości tejże wtyczki. Niestety nie da się usunąć obramowania - ono musi pozostać.

Na końcu kopiujemy otrzymany kod do gadżetu HTML/JavaScript. I cała filozofia.

Jak widać, utworzenie i wklejenie wtyczki Twitter Fanbox jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu. Szast, prast i kod widgetu gotowy. :)
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.