28.11.2014

Twitter - jak dodać Follow Button?

Twitter Follow Button - to niewielki przycisk umieszczony na blogu, dzięki któremu użytkownik może w łatwy sposób rozpocząć obserwowanie na Twitterze danego profilu.

Jak wygenerować i wstawić na blog Twitter Follow Button? Nic prostszego.

Logujemy się na konto Twitter i wchodzimy na twitterową stronę tworzenia przycisków. Wybieramy przycisk Obserwuj, a następnie modyfikujemy go, czyli wybieramy opcje przycisku. Możemy m. in. zadecydować, czy ma być pokazywana nazwa użytkownika czy nie, a także wybrać język przycisku oraz jego wielkość. Następnie kopiujemy gotowy kod do gadżetu HTML/JavaScript.

Generowanie Twitter Follow Button

Możemy również dodatkowo dołączyć do przycisku liczbę obserwatorów. W tym celu będziemy musieli sami pogrzebać w kodzie przycisku.

Twitter Follow Button - kod

Jak widzimy na powyższym screenie podkreślony został jeden fragment kodu przycisku. I nie został on podkreślony przeze mnie przypadkowo. Tak, to właśnie w tym fragmencie kodu należy dokonać modyfikacji, jeżeli chce się dodać do przycisku liczbę followersów.

data-show-count="false"


I teraz, jeżeli chcemy, aby liczba followersów była widoczna, musimy zamienić "false" na "true". Wtedy ów fragment kodu będzie przedstawiać się następująco:

data-show-count="true"


Jedna drobna zmiana w kodzie, zaś różnica przeogromna.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Powiązane posty:

Jak dodać przyciski lajkowania? - Twitter
Twitter - jak zrobić fanbox?
Blogger - gadżety w układzie bloga
Facebook - wtyczki społecznościowe
Kocham facebook
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

A tak właśnie wygląda Twitter Follow Button na blogach:

Duży przycisk Follow z liczbą obserwatorów

Duży przycisk Follow

Przycisk Follow z liczbą obserwatorów

Duży przycisk Follow

Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.