Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Faceboku Introwertyczka na Google Plus Introwertyczka na Google Plus Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblr Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Kanał RSS bloga Introwertyczka na Bloglovin Mail Introwertyczka na Disqus Introwertyczka na We heart it

Blogger - przyciski udostępniania posta

Przyciski udostępniania posta pozwalają czytelnikom w prosty sposób polecić określony post na jednym z serwisów społecznościowych. Zatem dzięki przyciskom udostępniania możemy łatwiej wypromować dany wpis, a tym samym również sam blog.

Istnieje kilka różnych sposobów dodania przycisków udostępniania posta w bloggerze:

 1. Domyślne przyciski udostępniania - polecane szczególnie początkującym blogerom oraz tym, którym nie chce się za bardzo grzebać w kodzie HTML bloga; Aby je dodać należy wejść do układu bloga, kliknąć na Posty w blogu, a następnie odnaleźć Opcje strony posta:
  Blogger - domyślne przyciski udostępniania
 2. Przycisk Lubię to! pod każdym postem - jeżeli ktoś nie chce za mocno komplikować sprawy i dodawać zbyt wielu przycisków lajkowania, może ograniczyć się tylko do najpopularniejszego z nich. Instrukcja jego wstawienia znajduje się na tej stronie.
  Lubię to! pod każdym postem
 3. Specjalne strony, na których można wygenerować odpowiedni kod - wybiera się jakieś funkcje z szeregu dostępnych, a następnie kopiuje gotowy kod do gadżetu HTML/JavaScript. Owo rozwiązanie z pewnością wydaje się być najprostsze, niestety ma również swoje przywary. Po obserwacjach zauważyłam, że strona obciążona tego typu kodem strasznie wolno się ładuje. Dotyczy to zwłaszcza sharethis.com. Sytuacja z ładowaniem strony posiadającej kod z socialmediatabs.com wydaje się być trochę lepsza, aczkolwiek też nie za bardzo. Jeżeli komuś nie przeszkadza wolne ładowanie strony, to może pokusić się o wstawienie gotowego kodu, jeżeli jednak przeszkadza, to być może powinien poszukać innego rozwiązania. Nie zawsze najprostsze sposoby okazują się być tymi najlepszymi. :) Istnieje również strona getsocial.io, której buttony również w znacznym stopniu spowalniają ładowanie się strony. Moim skromnym zdaniem, jeśli chodzi o strony z przyciskami udostępniania, najbardziej godne polecenia są: getsitecontrol.com oraz sumome.com. Przyciski wygenerowane na tychże właśnie stronach doskonale asymilują się z blogiem, szybko się ładują i w ogóle nie widać, że na stronie są jakieś obce elementy z zewnątrz. W przypadku getsitecontrol nawet odnośnika żadnego nie ma wgranego. Naprawdę godne polecenia.
 4. Widget udostępniania posta (Social Sharing Widget) - na blogach poświęconych blogowaniu pełno jest różnego rodzaju social sharing widgetów. Należy po prostu wpisać ową frazę w wyszukiwarce i poszukać odpowiedniego dla siebie układu. Kod do wstawienia jednego z nich znajduje się m. in. na tym blogu.
  Social Sharing Widget pod postem

  Social Sharing Widget pod postem
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Powiązane posty:

Co może się przydać na blogu? 
Jak urozmaicić układ posta?
Jak dodać przyciski społecznościowe?
Facebook - wtyczki społecznościowe
Jak dobrać szablon do bloga?
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Istnieje również możliwość udostępniania obrazków w poście na portal pinterest. Odbywa się to za pomocą przycisku umieszczonego na każdym z tychże obrazków. Instrukcja wstawienia przycisku znajduje się na tym oto blogu. Żeby było jeszcze prościej, to można wygenerować taki przycisk bezpośrednio na pinterest, o ile ktoś posiada tam konto. Np. ja posiadam i w dodatku serdecznie zapraszam do obserwowania, polecania oraz przypinania: pinterest.com/Introwertyczka1
Przycisk Pinterest na obrazku
Pinterest - przycisk na obrazku

Na wyżej wspomnianej stronie sumome (patrz: punkt 3) również istnieje możliwość wygenerowania przycisków udostępniania obrazka. I to nie tylko na pinterest, ale również na facebook oraz twitter.

Polecanie obrazka na fb, twitter, pinterest

Polecanie obrazka na fb, twitter, pinterest

Jak widać wstawienie przycisków udostępniania posta w bloggerze nie jest wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać. Możemy umieścić buttony oferowane przez blogger, dodać odpowiedni kod do układu bloga, jak również pogrzebać trochę w HTML (Szablon - Edytuj kod HTML) i stworzyć po swojemu układ przycisków umocowanych w poście na blogu.
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Faceboku Introwertyczka na Google Plus Introwertyczka na Google Plus Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblr Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Kanał RSS bloga Introwertyczka na Bloglovin Mail Introwertyczka na Disqus Introwertyczka na We heart it