20.11.2014

Blogger - przyciski udostępniania posta

Przyciski udostępniania posta pozwalają czytelnikom w prosty sposób polecić określony post na jednym z serwisów społecznościowych. Zatem dzięki przyciskom udostępniania możemy łatwiej wypromować dany wpis, a tym samym również sam blog.

Istnieje kilka różnych sposobów dodania przycisków udostępniania posta w bloggerze:

 1. Domyślne przyciski udostępniania - polecane szczególnie początkującym blogerom oraz tym, którym nie chce się za bardzo grzebać w kodzie HTML bloga; Aby je dodać należy wejść do układu bloga, kliknąć na Posty w blogu, a następnie odnaleźć Opcje strony posta:
  Blogger - domyślne przyciski udostępniania
 2. Przycisk Lubię to! pod każdym postem - jeżeli ktoś nie chce za mocno komplikować sprawy i dodawać zbyt wielu przycisków lajkowania, może ograniczyć się tylko do najpopularniejszego z nich. Instrukcja jego wstawienia znajduje się na tej stronie.
  Lubię to! pod każdym postem
 3. Specjalne strony, na których można wygenerować odpowiedni kod - wybiera się jakieś funkcje z szeregu dostępnych, a następnie kopiuje gotowy kod do gadżetu HTML/JavaScript. Owo rozwiązanie z pewnością wydaje się być najprostsze, niestety ma również swoje przywary. Po obserwacjach zauważyłam, że strona obciążona tego typu kodem strasznie wolno się ładuje. Dotyczy to zwłaszcza sharethis.com. Sytuacja z ładowaniem strony posiadającej kod z socialmediatabs.com wydaje się być trochę lepsza, aczkolwiek też nie za bardzo. Jeżeli komuś nie przeszkadza wolne ładowanie strony, to może pokusić się o wstawienie gotowego kodu, jeżeli jednak przeszkadza, to być może powinien poszukać innego rozwiązania. Nie zawsze najprostsze sposoby okazują się być tymi najlepszymi. :) Istnieje również strona getsocial.io, której buttony również w znacznym stopniu spowalniają ładowanie się strony. Moim skromnym zdaniem, jeśli chodzi o strony z przyciskami udostępniania, najbardziej godne polecenia są: getsitecontrol.com oraz sumome.com. Przyciski wygenerowane na tychże właśnie stronach doskonale asymilują się z blogiem, szybko się ładują i w ogóle nie widać, że na stronie są jakieś obce elementy z zewnątrz. W przypadku getsitecontrol nawet odnośnika żadnego nie ma wgranego. Naprawdę godne polecenia.
 4. Widget udostępniania posta (Social Sharing Widget) - na blogach poświęconych blogowaniu pełno jest różnego rodzaju social sharing widgetów. Należy po prostu wpisać ową frazę w wyszukiwarce i poszukać odpowiedniego dla siebie układu. Kod do wstawienia jednego z nich znajduje się m. in. na tym blogu.
  Social Sharing Widget pod postem

  Social Sharing Widget pod postem
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Powiązane posty:

Co może się przydać na blogu? 
Jak urozmaicić układ posta?
Jak dodać przyciski społecznościowe?
Facebook - wtyczki społecznościowe
Jak dobrać szablon do bloga?
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Istnieje również możliwość udostępniania obrazków w poście na portal pinterest. Odbywa się to za pomocą przycisku umieszczonego na każdym z tychże obrazków. Instrukcja wstawienia przycisku znajduje się na tym oto blogu. Żeby było jeszcze prościej, to można wygenerować taki przycisk bezpośrednio na pinterest, o ile ktoś posiada tam konto. Np. ja posiadam i w dodatku serdecznie zapraszam do obserwowania, polecania oraz przypinania: pinterest.com/Introwertyczka1
Przycisk Pinterest na obrazku
Pinterest - przycisk na obrazku

Na wyżej wspomnianej stronie sumome (patrz: punkt 3) również istnieje możliwość wygenerowania przycisków udostępniania obrazka. I to nie tylko na pinterest, ale również na facebook oraz twitter.

Polecanie obrazka na fb, twitter, pinterest

Polecanie obrazka na fb, twitter, pinterest

Jak widać wstawienie przycisków udostępniania posta w bloggerze nie jest wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać. Możemy umieścić buttony oferowane przez blogger, dodać odpowiedni kod do układu bloga, jak również pogrzebać trochę w HTML (Szablon - Edytuj kod HTML) i stworzyć po swojemu układ przycisków umocowanych w poście na blogu.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.