25.08.2014

Jak dodać przyciski lajkowania? - Twitter

We wczorajszych postach była mowa o tym, jak dodać na stronę przycisk Lubię to! oraz jak dodać na stronę przycisk +1. Tematem dzisiejszego posta będzie przycisk Tweetnij należący do serwisu Twitter.

W momencie, gdy Twitter zyskał polską wersję językową, ponoć największe wątpliwości zaczęło budzić tłumaczenie na polski słowa Tweet. Miało być Ćwierknij, ostatecznie zostało Tweetnij. Rozpoczęła się dyskusja, że Tweetnij to absurdalne, niepotrzebnie stworzone słowo itp. Ja uważam, że dobrze się stało, iż zamiast Ćwierknij jest Tweetnij. Jakby nie było, to Twitter jest nazwą własną serwisu i wypadałoby, aby pewna spójność z tymże serwisem została zachowana. Nazwa przycisku powinna być w jakiś sposób kojarzona z serwisem. No bo jakby to wyglądało: serwis o nazwie Twitter i przycisk Ćwierknij, który nijak się nie kojarzy z tą nazwą serwisu? Jakie ćwierknij, co za ćwierknij? To twitter jest w końcu czy jakiś ćwierkacz?

Tryb tworzenie przycisku Tweetnij nieco różni się od trybu tworzenia Lubię to! oraz +1, bo i sam Twitter ma nieco inny charakter. Nie jest typowym serwisem społecznościowym, jest przede wszystkim platformą mikroblogową.


Aby wygenerować kod przycisku Tweetnij, należy wejść na tę oto stronę.

Twitter - tworzenie przycisku Tweetnij

Ciekawą sprawą jest opcja Tagi. Możemy wypisać po przecinkach słowa kluczowe, jakie chcemy, aby pojawiały się we wpisie, który udostępni osoba tweetująca naszą stronę. Innymi słowy, dodane przez nas tagi znajdą się później na twitterze, we wpisie osoby klikającej w omawiany tutaj button. Z kolei w rubryce Przez możemy wpisać swój nick.

Aby sprawdzić, jak konkretnie będzie wyglądał tweet, należy kliknąć na przykładowy przycisk znajdujący się po prawej stronie w sekcji Podgląd i kod. Nie należy przesadzać z treścią, gdyż liczba znaków jest dość ograniczona. Wszakże, jak już wspomniałam wcześniej, twitter jest przede wszystkim platformą mikroblogową i jako platforma mikroblogowa rządzi się swoimi prawami. Wpisy muszą być krótkie i treściwe. W przypadku buttona Tweetnij maksymalna liczba znaków wynosi obecnie 140 - dobrze byłoby wziąć ten fakt pod uwagę przy tworzeniu własnego buttona.

Po skopiowaniu kodu należy umieścić go w układzie bloga jako gadżet HTML/Javascript, a następnie... cieszyć się nowym przyciskiem na swoim blogu.

Jako że niedawno utworzyłam swój profil na twitterze, to zapraszam do obserwowania: https://twitter.com/Introwertyczka1. No i oczywiście do tweetowania moich blogów również. :-)
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.