24.08.2014

Jak dodać przyciski lajkowania? - Google Plus

W poprzednim poście powiedzieliśmy sobie o tym, jak dodać przycisk Lubię to! na stronę. W tym oto poście powiemy sobie, jak dodać przycisk +1 na stronę.

Jak możemy przeczytać w pomocy google, "przycisk +1 pozwala wyrażać uznanie dla rzeczy, które przyciągnęły Twoją uwagę w Google+ lub na Twoich ulubionych stronach". Innymi słowy, jest to przycisk lajkowania, podobnie jak wspomniany wyżej Lubię to! (od którego skądinąd wzięła się ta nazwa).

Ciekawostką może być fakt, iż rzeczy, którym dajecie +1 wcale nie muszą być widoczne w waszym profilu. Wystarczy, że wejdziecie w ustawienia google plus, zjedziecie trochę w dół, odnajdziecie dział Profil i po prostu odhaczycie te karty profilu, które mają stać się niewidoczne dla innych.


Aby dodać przycisk +1 do swojej strony, należy najpierw utworzyć go tutaj. Opcje tworzenia są tutaj opisane po polsku i podobne do tych facebookowych, nowością jest brak kodu iframe.

Google Plus - tworzenie +1

Co zrobić w sytuacji, gdy zabrakło kodu iframe do skopiowania? Skopiować kod umieszczony w sekcji <!-- Umieść ten tag w miejscu, w którym ma być widoczny przycisk +1. -->. Na bloggerze powinno zadziałać:

W przypadku innych stron należy "pogrzebać" w sekcji head.

Na bloggerze od jakiegoś czasu istnieje również o wiele prostszy sposób na dodanie +1 do bloga. Wystarczy wejść w układ bloga i wybrać z dostępnych gadżetów właśnie przycisk +1. Znajduje się on w chwili obecnej na samym początku listy.

Blogger - +1 w układzie bloga

Na bloggerze +1 znajduje się również wśród przycisków udostępniania w poście. Więcej na ten temat pisałam przy okazji omawiania układu posta.

Oprócz typowego likeboxa w google plus istnieje również możliwość stworzenia swego rodzaju wizytówki na blog. Nazywa się ona  Google+ Badge i można ją utworzyć w tym oto miejscu.

Na facebooku również można utworzyć wizytówkę, nazywa się ona... wizytówką strony. :-) Jej utworzenie możliwe jest pod tym linkiem. Np. moja wygląda właśnie w ten sposób:
Introwertyczka

Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.