24.08.2014

Jak dodać przyciski lajkowania? - Facebook

Przyciski lajkowania (lubię to, fajne!, +1, tweetnij) na dobre zadomowiły się w przestrzeni internetowej. Stanowią nieodłączny atrybut niemal każdej strony www. Pomagają zwiększać popularność i informują nas, jak bardzo nasza strona jest lubiana i akceptowana przez społeczność internetową.

Niedawno pisałam o tym, jak dodać przyciski lajkowania za pomocą kodu wygenerowanego na specjalnie do tego stworzonych stronach. Teraz skupię się na tym, jak wygenerować kody tychże przycisków bezpośrednio na serwisach społecznościowych ich dotyczących.

Dzisiejszy post, jak sam tytuł wskazuje, poświęcony będzie facebookowi i jego, znanemu chyba niemal wszystkich internautom, przyciskowi Lubię to!.

Aby wygenerować kod tegoż przycisku, należy najpierw wejść na tę oto stronę. Jest to strona facebookowa umożliwiająca właśnie stworzenie swojego własnego przycisku like.

Facebook - wtyczka Lubię to!

Jak możemy zauważyć na powyższym screenie, w lewej górnej rubryce wpisujemy adres naszej strony internetowej. I w tym momencie nie chodzi o naszą stronę facebookową, tylko o stronę internetową, na której będzie umieszczony przycisk. To znacząca różnica.

Do wyboru mamy cztery style przycisku: standard (długi tekst: liczba osób, które to polecają... bądź 1235 osób lubi to...), box-count (styl skrzynki z liczbą osób lubiących), button-count (zwykły przycisk z liczbą osób lubiących) oraz... button, czyli zwykły button like bez żadnych wartości liczbowych.

Typy akcji, jak widać na screenie, są dwa: Lubię to! albo Poleć. Bezpośrednio pod rubryką pozwalającą na wybór typu akcji znajduje się opcja "Include Share Button". Jej odhaczenie spowoduje, iż nie będziemy mieli na stronie przycisku Udostępnij

Gdy już nasz zacny przycisk jest gotowy, klikamy oczywiście Get Code w celu wygenerowania kodu na stronę. Kopiujemy kod iframe.

Ów kod w przypadku bloggera umieszczamy w układzie bloga jako gadżet HTML/Javascript, zaś w przypadku wordpressa jako Tekst (Wygląd - Widgety - Tekst).

Lubię to! na blogu

To by było na tyle, jeśli chodzi o umieszczanie facebookowego buttona like na naszej stronie czy też blogu. W tym miejscu dowiecie się, jak dodać taki button pod każdym postem, natomiast w poście dotyczącym wyróżniania aktywnych czytelników zapoznacie się ze sposobem, jak dodać Pole Lubię to!, czyli tak zwany Likebox.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.