19.08.2014

Blogger - tabela w poście

Niekiedy zdarza się tak, iż chcemy umieścić w danym poście jakąś tabelę. Z pozoru wydaje się to niewykonalne, gdyż blogger nie oferuje takiej możliwości w pasku tworzenia nowego posta. Jednak tutaj z pomocą przychodzi nam sekcja HTML, a także zwykły poczciwy Word.

A zatem...

Jak wstawić tabelę w poście na bloggerze?Na samym początku musimy otworzyć program Microsoft Word i... utworzyć tabelę w dokumencie (Wstawianie - Tabela). Gdy już ową tabelę utworzymy, konieczne jest zapisanie dokumentu. Można to zrobić przez kliknięcie ikonki zapisywania, wciśnięcie na klawiaturze Ctrl+S lub wybranie z listy Plik - Zapisz albo Plik - Zapisz jako

Word - zapisywanie dokumentu

Dokument należy zapisać jako typ Strona sieci Web, przefiltrowana. Aby to zrobić, najeżdżamy na rubrykę znajdującą się bezpośrednio pod rubryką Nazwa pliku. Pod ową nazwą pliku mamy Zapisz jako typ. Z rozwijanej listy tychże typów pliku wybieramy właśnie Strona sieci Web, przefiltrowana.

Word - Zapisz jako typ

Word - Zapisz jako typ

Teraz nasz dokument został zapisany na dysku w taki sposób, aby można go było otworzyć w przeglądarce internetowej. Połowa roboty już za nami.

Aby otworzyć nowo powstały dokument w przeglądarce internetowej, musimy otworzyć lokalizację pliku, czyli po prostu wejść w folder, na którym zapisaliśmy tenże plik. Kiedy już ów folder odnajdziemy i odnajdziemy w nim zapisany uprzednio plik, najeżdżamy na niego lub zaznaczamy, a następnie klikamy prawym przyciskiem na Otwórz za pomocą. Naszym oczom ukaże się lista dostępnych przeglądarek, wybieramy pożądaną. 

Gdy dokument otworzy się już w przeglądarce, klikamy w dowolnym miejscu prawym przyciskiem i z dostępnych w ten sposób opcji wybieramy Wyświetl źródło strony.

Wyświetl źródło strony

Wyświetl źródło strony

Opcja ta sprawi, iż nasz dokument zostanie otwarty w sąsiedniej karcie w formacie HTML, a o to właśnie cały czas nam chodzi. Teraz już możemy spokojnie skopiować kod i wstawić go jako HTML w wybrany przez siebie post. Jeżeli ów kod jest dość długi, to najlepiej użyć do jego zaznaczania skrótu klawiaturowego Ctrl+A. Więcej o skrótach klawiaturowych pisałam już w tym oto poście.

A oto dowód na to, że przedstawiony powyżej sposób wstawiania tabeli na bloggerze, naprawdę działa:
Przykładowy dokument
Coś tam
1
2
3
4
5
6
7
8
9
A

B

C

D

E

F

G


Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.