29.04.2014

Programowanie InVideo na kanale YT

Funkcja programowania InVideo na youtube pozwala na dodanie do filmów własnego znaku wodnego (loga z odnośnikiem do kanału) lub polecenie wybranego filmu spośród już dodanych. Innymi słowy, dzięki tej funkcji można umieścić we wszystkich filmach na określonym kanale logo tegoż kanału z linkiem doń prowadzącym bądź też wybrany klip wideo. Np. ja umieściłam w swoich materiałach na youtubie link do pierwszego umieszczonego nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=zSZMpvArJo4

Jak widać, możliwością dodania znaku wodnego również nie pogardziłam. Znak wodny umożliwia promowanie kanału i stanowi niejako swego rodzaju podpis i znak rozpoznawczy autora filmów. To element, który pozwala na identyfikację twórcy i na zapoznanie się z jego kanałem, a tym samym z resztą dodanych przez niego materiałów. Pozwala na budowanie i promowanie marki danego twórcy. Mówiąc najoględniej, znak wodny (logo kanału) to taki youtubowy dowód tożsamości.

Jak zatem aktywować na swoim kanale owo zacne programowanie InVideo? Można to zrobić na dwa sposoby, obydwa są równie proste.


Sposób I - Przez Mój kanał

Po zalogowaniu się na swoje konto youtube należy kliknąć na nazwę kanału i z listy, która ukaże się w następstwie tego kliknięcia, należy wybrać opcję Mój kanał:

Youtube - Mój kanał

W następnej kolejności trzeba kliknąć na ikonkę ołówka znajdującą się dokładnie pod grafiką kanału:

Youtube - Ikonka ołówka

Po ukazaniu się dostępnych możliwości należy wybrać Ustawienia kanału. Wówczas naszym oczom ukaże się panel kanału właśnie z wyżej wymienionymi ustawieniami, wśród których znajdować się będzie interesujące nas Programowanie InVideo.

Youtube - Ustawienia kanału

Youtube - Ustawienia kanału

Teraz, po odnalezieniu interesującej nas funkcji, wystarczy jedynie dopasować ją do swoich potrzeb i wprowadzić pożądane zmiany - dodać znak wodny lub film, który chcemy "dołączać" do innych filmów.

Sposób II - Przez Menedżer filmów

Po zalogowaniu się na swoje konto youtube należy kliknąć na nazwę kanału i z listy, która ukaże się w następstwie tego kliknięcia, trzeba wybrać opcję Menedżer filmów:

Youtube - Menedżer filmów

Po wykonaniu tych czynności należy po prostu wejść w Ustawienia kanału (umieszczone między społecznością a analityką) i zaznaczyć Programowanie InVideo:

Youtube - Menedżer filmów

W tym momencie, podobnie jak w przypadku Sposobu I, należy już tylko dostosować funkcję omawianego tutaj programowania i cieszyć się nowym ulepszonym wyglądem naszych filmów.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Przykład filmu zawierającego efekty programowania InVideo:
(całkiem przypadkowo jest to jedno z moich nagrań)

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Jak widać na przykładowym filmie z linku powyżej, po najechaniu kursorem na znak wodny (logo) wyświetla się od razu możliwość subskrypcji kanału autora. To niewątpliwie dodatkowe ułatwienie i dodatkowa możliwość promocji tegoż kanału.

Warto również podkreślić fakt, iż nie wolno używać tej funkcji po to, by sprzedawać reklamy, wyświetlać wiadomości od sponsorów albo materiały promocyjne, gdyż zgodnie z warunkami korzystania z serwisu youtube, konkretnie zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt. Eii, zgodnie z którym "Użytkownik zobowiązuje się nie korzystać z Usług (w tym Odtwarzacza YouTube) w celach komercyjnych (...) takich jak odsprzedaż materiałów reklamowych, sponsoringowych lub promocyjnych umieszczonych w Usługach oraz Treści".

Oczywiście włączanie funkcji Programowanie InVideo nie jest obligatoryjne i nikt nikomu głowy nie urwie za jej brak w przesyłanych filmach. Jednak należy wziąć pod uwagę to, iż w momencie, gdy myślimy poważnie o swojej działalności na YT i o jej wypromowaniu, to tego typu funkcja na pewno nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - niesamowicie ułatwi nam prowadzenie swojego kanału i znajdowanie odbiorców.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.