25.04.2014

Limity na Bloggerze

Być może nie wszyscy z was wiedzą, że uprawnienia konta bloggera obarczone są limitami. Owe limity, czyli funkcjonujące ograniczenia ilościowe dotyczą m. in. liczby blogów, zdjęć, etykiet. Na szczęście nie ma limitów, jeśli chodzi o liczbę i rozmiar postów oraz liczbę komentarzy. Zresztą zobaczcie wszystko sami:


Liczba blogów:
 można mieć do 100 blogów na konto.
Liczba postów: nie ma limitu liczby postów opublikowanych na jednym blogu. Wszystkie zostaną zapisane na Twoim koncie, niezależnie od tego, czy publikujesz archiwa czy nie.
Rozmiar postów: nie ma konkretnego ograniczenia rozmiaru posta, ale bardzo duże posty mogą spowodować, że przekroczysz limit rozmiaru stron.
Rozmiar stron: rozmiar pojedynczych stron (strony głównej Twojego bloga oraz stron archiwum) nie może przekraczać 1 MB. Ta wartość wystarcza na opublikowanie kilkuset stron tekstu, ale jeśli na stronie głównej bloga zamieszczasz setki postów, możesz mieć problem. Gdy przekroczysz ten limit, zobaczysz komunikat o błędzie „006 Skontaktuj się z pomocą techniczną Bloggera”. Aby obejść ten problem, zmniejsz liczbę postów na stronie głównej, co przyniesie dodatkową korzyść w postaci jej szybszego ładowania.
Liczba komentarzy: post może mieć dowolną liczbę komentarzy. Tak jak w przypadku postów zarchiwizowanych, jeśli zdecydujesz się ukryć komentarze w swoim blogu, wszystkie wcześniejsze komentarze pozostaną zapisane na Twoim koncie.
Liczba zdjęć: masz do dyspozycji 1 GB miejsca współdzielonego z usługą Picasa Web. Po przejściu do Google+ Twoje zdjęcia będą zapisywane w Zdjęciach Google+, gdzie masz 15 GB dostępnego miejsca współdzielonego z Gmailem i Dyskiem.
Rozmiar zdjęć: w przypadku publikowania zdjęć przez usługę Blogger Mobile obowiązuje limit 250 KB na zdjęcie.
Uczestnicy w zespole: zespół jednego bloga może mieć maksymalnie 100 uczestników.
Liczba etykiet: na blog może przypadać do 2000 unikatowych etykiet, a na posta – 20.
Opis bloga: jest ograniczony do 500 znaków i nie może zawierać kodu HTML. Wprowadzenie dodatkowych znaków lub kodu HTML może spowodować przywrócenie poprzedniego ustawienia.
Informacje „O mnie” w profilu: maksymalnie 1200 znaków.
Zainteresowania i ulubione w profilu: do 2000 znaków w każdym polu.
*stan na 25 kwietnia 2014 roku

Limity na Bloggerze

Jak widać, limity są tak bardzo "tolerancyjne" i "rozciągnięte", że w ogóle można ich nie zauważyć i latami nie wiedzieć o ich istnieniu. Np. ja blogów mam sporo, ale do setki jeszcze mi brakuje, raczej nikt nie dałby rady prowadzić stu czy więcej blogów naraz. Chyba, że chodziłoby o tzw. spam-blogi, czyli blogi założone tylko i wyłącznie w celu reklamowania bloga głównego lub innego rodzaju strony internetowej bądź produktu.

O posty martwić się w ogóle nie trzeba, gdyż nie są dotknięte żadnymi limitami - ani jeśli chodzi o liczbę ani jeśli chodzi o rozmiar. Tak więc w zakresie treści na blogu - hulaj dusza. Problem stanowić może jedynie zbyt wiele postów na stronie głównej lub zbyt wiele ciężkich zdjęć w nich zawartych, a w skrajnych przypadkach - zbyt duża liczba etykiet (ponad 20).

Pewnym problemem może okazać się zbyt długi opis bloga, jak również ograniczenia dotyczące profilu blogowego (więcej o profilu blogowym i jego ustawieniach przeczytacie tutaj). No cóż... po prostu należy się streszczać i tyle, nic się na to nie poradzi.

Jak nietrudno zauważyć, google nawet tutaj próbuje zmusić do utworzenia profilu na google plus (o tym problemie wspominałam przy okazji posta poświęconemu "zagrywkom" Google). Na samym koncie bloggera masz tylko 1 GB miejsca na zdjęcia, jednak po przejściu do google plus tego miejsca masz już 15 GB. Google perfidnie próbuje nam w ten sposób dać do zrozumienia: utworzysz profil google plus tak, jak sobie tego życzymy, to dostaniesz o wiele więcej miejsca na zdjęcia - ot, taki tam mały szantażyk. Oczywiście jest to wyjątkowo cynicznie podejście, ale kto bogatej korporacji zabroni?

Tak, jak napisałam wcześniej, limity na bloggerze nie są dokuczliwe i w zasadzie można ich całymi latami nie zauważyć. Mimo to dobrze jest mieć świadomość tego, że istnieją.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.