18.04.2014

Jak wstawić filmik z YT na blog?

Niekiedy odczuwamy potrzebę wstawienia na blog jakiegoś materiału pochodzącego z serwisu youtube. W obrębie posta można to uczynić na dwa sposoby. Sposób II dotyczy również gadżetów. 

Sposób I

Jest mniej praktyczny m. in. z uwagi na fakt, iż niekiedy wymaga o wiele większego nakładu czasu i pracy aniżeli sposób II, a poza tym nie zawsze się sprawdza (np. ze względu na rozmiar przesyłanego pliku). Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nawet, gdy dany plik zniknie z zasobów youtube, na naszym blogu wciąż będzie obecny.

 1. Klikamy na ikonkę wstawiania filmów wideo (znajduje się ona obok ikonki wstawiania obrazków, co można zauważyć na przedstawionym niżej screenie). 
  Blogger - wstawianie w poście filmu z YT
 2. Wybieramy opcję Prześlij, po czym klikamy na Wybierz film wideo do przesłania.
 3. Jak widać na umieszczonym niżej pliku, sposób ten jest skuteczny:
  video
 4. Jeżeli mamy ochotę zmienić położenie obiektu, możemy posłużyć się znacznikami HTML. W tym celu klikamy w poście na tryb tworzenia w HTML i w odpowiednim miejscu wpisujemy pożądane znaczniki ustawiające filmik w odpowiedni sposób (np. center, tak jak w moim przypadku).
  Blogger - tryb tworzenia HTML
 5. W wordpressie w tworzeniu postów istnieje możliwość wyszukiwania filmu po autorze. W tym celu trzeba kliknąć na Dodaj medium, następnie wybrać Insert YouTube i zaznaczyć By User. Niestety, nie działa to zbyt sprawnie, nie wszystkie filmy wczytują się w ten sposób. 
  Wordpress - dodawanie filmu w poście
 6. Jeżeli akurat nie mamy na dysku wybranego materiału, możemy go samodzielnie pobrać z youtube. Jest to bardzo proste, istnieje wiele stron oferujących pobieranie filmów z youtube w trybie online i to w kilka minut, a czasem nawet i sekund. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazę w stylu pobieranie filmów z youtube lub youtube downloader online i już naszym oczom ukaże się ogrom stron oferujących tego typu usługę.
 7. Kiedy film wydaje nam się nieco za długi, możemy skrócić go za pomocą programu umieszczonego w komputerze. Nosi on nazwę Windows Live Movie Maker. Aby dokonać skrócenia, wystarczy wejść w opcję Edycja, wybrać Narzędzie przycinania, po czym ustalić punkt początkowy oraz punkt końcowy nowo powstającego filmu.

Sposób II

Jak już wspomniałam wcześniej, tenże sposób jest o wiele prostszy, a czasami również pochłaniający zdecydowanie mniej czasu oraz wymagający mniejszego nakładu pracy. Wadą jest nadmierne uzależnienie od youtube. No cóż, jak to w życiu bywa - coś za coś.

 1. Przechodzimy do wybranego filmiku na youtube, interesuje nas zwłaszcza pole znajdujące się pod tymże filmikiem.
 2. Obok informacji na temat filmiku znajduje się opcja Udostępnij. Klikamy na nią, a następnie przechodzimy do polecenia Umieść. Aby umieścić ów filmik na blogu, musimy skopiować znajdujący się tam kod iframe.
  Umieszczanie filmu z YT na blogu
 3. Mamy do wyboru różne rozmiary filmu. Oto rozmiar 560x315: 
 4. Nie należy zapominać o tym, że w poście skopiowany kod iframe musimy wstawić w trybie tworzenia HTML, gdyż w Nowym poście będzie widoczny tylko sam kod, a nie film mający w założeniu być jego wynikiem.
 5. W przypadku bloggera, jeżeli film ma być nie w poście, ale w układzie bloga, należy wstawić kod iframe w gadżecie HTML/JavaScript.
 6. W przypadku wordpressa, jeżeli film ma być nie w poście, ale w układzie bloga, należy wejść w Wygląd, kliknąć w Widgety, a następnie wybrać widget Tekst i wstawić kod iframe. 
  Wordpress - widget Tekst
 7. W bloggerze istnieje także jeszcze prostszy sposób na wstawienie filmiku z YT. Pod owym filmikiem należy wejść w pole Udostępnij, a w następnej kolejności - zwrócić uwagę na polecenie Udostępnij film. Z podanych tam ikonek wybieramy ikonkę bloggera okraszoną napisem Udostępnij w usłudze Blogger. W ten sposób film zostanie udostępniony na blogu w formie oddzielnego posta. Czy to działa? Możecie sprawdzić w poprzednim poście na tym blogu.
Jak nietrudno zauważyć, wstawienie na blogu określonego materiału z zasobów YT, nie jest wcale trudne. Sposoby i kody są dosłownie na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko po nie sięgnąć i cieszyć się rezultatami. Powodzenia! :-)
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.