10.02.2014

Opis na potrzeby wyszukiwania

Rubryka "opis na potrzeby wyszukiwania" znajduje się w ustawieniach posta. Służy do tego, aby wpisać dla tegoż posta tekst, który będzie widoczny po udostępnieniu go na facebooku i nk. Na google plus tenże opis nie działa, a przynajmniej ja nie zauważyłam, aby tam działał.


Opis na potrzeby wyszukiwania pozwala również dobrze wypozycjonować post, tzn. sprawić, aby ów post zajmował jak najwyższe miejsca w wyszukiwarkach. To promocja sama w sobie, najlepsza z możliwych.

Opis na potrzeby wyszukiwania

Ale zaraz, zaraz... Cóż to? Jak to? Na screenie opis jest, a w waszych ustawieniach za nic w świecie nie możecie go znaleźć? Zastanawiacie się, gdzie on się podział, czemu go nie ma? Nie, nie macie halucynacji, problemów ze wzrokiem ani ze spostrzegawczością. Po prostu niektórzy mają opis na potrzeby wyszukiwania, a niektórzy nie. Od czego to zależy?

Aby mieć w ustawieniach posta opis na potrzeby wyszukiwania, należy najpierw ustawić opis bloga w ustawieniach wyszukiwania na panelu bloga. W tym celu trzeba wejść w Ustawienia, a następnie w Ustawienia wyszukiwania. Tam znajduje się opcja ustawienia opisu bloga dla wyszukiwarek. Po kliknięciu weń ukaże się pytanie: Włączyć opisy dla wyszukiwarek? Jak nietrudno się domyślić, należy zaznaczyć TAK, a następnie wprowadzić pożądany opis bloga. I oczywiście zapisać zmiany.

Opis bloga dla wyszukiwarek

Ów opis bloga jest widoczny w wyszukiwarce pod linkiem doń prowadzącym. Jego zadanie to zachęcenie potencjalnych czytelników do kliknięcia w tenże link poprzez odpowiednie zaprezentowanie tematyki i zawartości naszego bloga. Liczy się pierwsze wrażenie. Niechlujny i niedbale wykonany opis skutecznie zniechęci odbiorcę i sprawi, że poszuka on gdzie indziej odpowiedzi na poszukiwane przez siebie frazy. Natomiast opis poprawny, reprezentacyjny, estetyczny i odpowiednio dobrany stanie się doskonałą wizytówką bloga i w prosty sposób przysporzy nam czytelników oraz poprawi statystykę. Warto poświęcić chwilę czasu i zastanowić się nad jego treścią.

Opis bloga w wyszukiwarce

Zatem po ustawieniu opisu bloga w magiczny sposób pojawi się również opis na potrzeby wyszukiwania. Jedno z drugim jest powiązane.

Opis na potrzeby wyszukiwania pełni niebagatelną rolę w zapewnianiu wysokiej pozycji w wyszukiwarce zarówno poszczególnym postom, jak i samemu blogowi. Korzystnie jest zwracać na niego uwagę i odpowiednio wypełniać.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.